Wicepremier Pawlak na Podkarpaciu


Otwarcie fabryki MTU Aero Engines w Jasionce oraz spotkania z rzeszowskimi przedsiębiorcami i przedstawicielami nauki, to główne punkty wizyty wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka na Podkarpaciu. Wicepremier odwiedził Rzeszów i Jasionkę 20 maja br.

- Brak reform, które poprawią sytuację finansów publicznych do 2012 roku będzie oznaczał, że negatywna presja na rating Polski będzie ogromna - powiedział cytowany przez środową Rzeczpospolitą prezes Fitch Polska, Piotr Kowalski Strategiczna współpraca z Inter Cars Spółka Lotos Oil podpisała umowę o strategicznej współpracy w rozwoju handlu i dystrybucji z Inter Cars. Sieć Inter Cars jest największym dystrybutorem ... Los stoczni w Gdyni i Szczecinie rozstrzygnie się w niedzielę. Dopiero wtedy rządowy fundusz inwestycyjny QIA powie nam, czy chce kupić majątek stoczni w Gdyni i Szczecinie. A ja będę do dyspozycji premiera - mówi Gazecie minister skarbu Aleksander GradIracki dziennikarz, który w 2008 roku rzucił butami w ówczesnego prezydenta USA George\\\'a W. Busha, we wtorek w czasie konferencji prasowej w Paryżu miał okazję doświadczyć tego samego. Na przestrzeni minionego tygodnia złoty umocnił się względem głównych walut. – Chcemy, aby w przyszłości polskie elektrownie atomowe spełniały wszystkie międzynarodowe wymogi bezpieczeństwa, a nowoczesne prawo sprzyjało budowie kolejnych instalacji jądrowych – powiedziała wiceminister gospodarki Hanna Trojanowska, która wzięła udział w I Kongresie Elektryki Polskiej. Debata odbyła się 2 września br. na Politechnice Warszawskiej.

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w pismach z 1 kwietnia br. odpowiedział na interpelacje posłów: Dariusza Lipińskiego, Michała Stuligrosza, Pawła Arndta, Krzysztofa Tyszkiewicza, Stanisława Wziątka i Andrzeja Grzyba w sprawie funkcjonowania rynku spirytusu surowego i bioetanolu.

Rząd USA chce ukarać Toyotę najwyższą w historii karą jaką dostał koncern samochodowy za nie powiadomienie we właściwym czasie władz federalnych o problemach z pedałem przyspieszenia w jego samochodach 17.03. Nowy Jork (PAP) - Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 1 mln baryłek, czyli o 0,3 proc., do 344,01 mln baryłek - poinformował w środę amerykański Departament Energii (DoE).



W 2009 r. PKB USA spadło o 2,4 proc.


Lauren Ashley, Miss Beverly Hills 2010, wygłosiła w programie Fox News kontrowersyjną wypowiedź na temat homoseksualistów. Jak powiedziała, homoseksualiści powinni zginąć, bo, w jej ocenie, w taki sposób na ich temat wypowiada się Biblia – czytamy w serwisie examiner.com.

GPW udostępni transakcje 'krótkiej sprzedaży' od 1 lipca


Trwający w środę w Grecji strajk generalny spowodował paraliż komunikacji lotniczej, kolejowej i promowej. Nie działa sektor publiczny. Związki zawodowe protestują przeciwko nowemu programowi oszczędnościowemu, który ma uratować kraj przed bankructwem.

Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży


M jak mama „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o. o aktywnie włączyły się w akcję społeczną „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży” rozpoczętą na łamach czerwcowego ...

KIG o pilnej potrzebie zwiększenia odpowiedzialności urzędników


Krajowa Izba Gospodarcza uważa, że prace nad projektem ustawy o szczególnych zasadach odpowiedzialności funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa powinny zostać przyspieszone. Projekt trafił do Sejmu prawie 2 lata temu.

Następne Forum Ekonomiczne w Krynicy lub w Sopocie


Przyszłoroczne Forum Ekonomiczne odbędzie się w Krynicy Górskiej lub w Sopocie. W ciągu najbliższych dwóch tygodni z jednym z samorządów zostanie podpisana umowa na organizację dwudziestej edycji tej imprezy - poinformowała po piątkowym posiedzeniu Rada Programowa Forum Ekonomicznego.

Tragedia grecka: Chwila prawdy będzie za kilka miesięcy


Rozmowa z Jackiem Wiśniewskim, głównym ekonomistą Raiffeisen Banku, członkiem rady gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku

Deputy Prime Minister Pawlak meeting with a delegation from the United Arab Emirates


Strengthening economic cooperation between Poland and UAE in investment and capital, as well as development of trade links with Arabian Peninsula countries were the main topics of talks between Deputy Prime Minister, Minister of Economy Waldemar Pawlak and Abdul Aziz Abdullah Al-Ghurair, the Speaker of the Federal National Council of the United Arab Emirates. The meeting was held on 30 October at the Ministry of Economy.

Zamówienia w przemyśle w strefie euro wzrosły w listopadzie


Francuski rząd radzi użytkownikom, aby przestali używać przeglądarki Internet Explorer do momentu załatania krytycznej luki w zabezpieczeniach.

JW Construction Holding miało 20,00 mln zł zysku netto w III kw. 2009 r., wzrost o 2,5% r/r


Przedstawiciele 16 województw, do których należy PKP Przewozy Regionalne, zdecydowali w poniedziałek m.in. o podniesieniu kapitału zakładowego spółki i zmianie nazwy przewoźnika. Tematem spotkania były również sprawy związane z zadłużeniem PKP Przewozy Regionalne wobec spółek Grupy PKP.

Orco miało 250,56 mln euro straty netto w 2009 r., spadek o 35,8% r/r


Wydział Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego drugi rok z rzędu organizuje wykłady otwarte, których mogą posłuchać chętni z całego ...

MF szacuje inflację w VIII na 3,7 proc.


- Ministerstwo Finansów szacuje, że inflacja w sierpniu 2009 roku przyspieszyła do 3,7 procent rok do roku z 3,6 procent w lipcu, poinformował we wtorek resort.

Kończą się środki na premie samochodowe


Jak informuje Federalny Urząd do spraw Gospodarki i Kontroli Eksportu, środków na premię na kasację samochodów wystarczy jeszcze tylko na obsługę niespełna pięciu tysięcy wniosków. Od ...

KNF: Bankowcy nie zrozumieli rekomendacji T. Spotkamy się, pogadamy...


Nie ma mowy o złagodzeniu rekomendacji T. Ale chcemy spotkać się z bankowcami, żeby wyjaśnić nieporozumienia - mówi Gazecie Krzysztof Broda, zastępca szefa pionu nadzoru bankowego w KNF. I zapowiada kolejne obostrzenia w udzielaniu przez banki kredytów walutowych

Łukoil rozpoczął wydobycie ropy na Morzu Kaspijskim


Rosja rozpoczęła w środę eksploatację złóż ropy naftowej na Morzu Kaspijskim. Inauguracji pierwszej zbudowanej tam rosyjskiej platformy, należącej do koncernu Łukoil, dokonał prezydent Rosji Władimir Putin.

Gazprom chce do Singapuru, ale musi poczekać na Brytyjczyków


Koncern Keppel z Singapuru może kupować skroplony gaz LNG od Gazpromu - zapowiedział we wtorek szef singapurskiej firmy Choo Chian Beng.

GPW będzie pod wpływem giełd zagranicznych w poniedziałek


Motorola wprowadza na polski rynek model MILESTONE, jeden z pierwszych w Europie telefonów wyposażonych w system Android 2.1.

KE: w marcu ocena polskiego programu konwergencji


W marcu Komisja Europejska przedstawi ocenę zaktualizowanego polskiego programu konwergencji, który zakłada zejście z deficytem finansów publicznych poniżej 3 proc. w 2012 roku - ogłosił w czwartek unijny komisarz ds. gospodarczych i walutowych Olli Rehn.

Ropa naftowa w trendzie spadkowym


07.06. Nowy Jork (PAP/Bloomberg) - Ropa naftowa nadal tanieje na giełdzie paliw w Nowym Jorku po rozczarowujących piątkowych danych z USA. Nie słabną też obawy o możliwe rozszerzenie kryzysu zadłużenia w Europie - podają maklerzy.

"Financial Times"Kulczyk chce kupić udział w Grupie Lotos


Jan Kulczyk wraz z libijską spółką Tamoil chce kupić udziały w spółce paliwowej Lotos Group, która ma zostać częściowo sprywatyzowana w 2010 r. Według wtorkowego "Financial Times", Kulczyk myśli o inwestycjach w sektorze energii na Ukrainie i Białorusi.

Wstyd! Łodzi nie ma na targach nieruchomości w Cannes


Na Targi Branży Nieruchomości przyjechało do Cannes 40 polskich miast. Nie ma wśród nich Łodzi. - Bo to dla nas zbyt droga impreza - usłyszeliśmy w urzędach