Vivendi groźne jak Eureko


Nie ma Eureko, ale jest Vivendi. Polsce znowu grozi arbitraż. Tym razem na stole leży 12 mld zł. "Puls Biznesu" dotarł do uzasadnienia sądu, z którego wynika, że Francuzi niesłusznie zostali wyrzuceni z Ery.

Determinacja duych przedsibiorstw w integracji walutowej jest zaskakujca. Dla euro znios wiele. Piciu na szeciu prezesw zrzeszonych w Polskiej Radzie Biznesu, dla unijnej waluty zgodzioby si na powrt kryzysu - informuje "Puls Biznesu". Wydział Corporate Finance Domu Maklerskiego AmerBrokers S.A. informuje, że w dniu 30 października 2009 roku przy kursie 64 zł dla Banku Handlowego została wydana rekomendacja Neutralnie. Grupa Lotos w piątek obniżyła ceny paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 31 zł na tysiąc litrów zmalała cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL, a o 12 zł spadła cena benzyny bezołowiowej 98. Z kolei o 38 zł na tysiąc litrów obniżono cenę oleju napędowego, a o 5 zł - cenę oleju opałowego.Właściciele irlandzkich pubów domagają się pomocy od tamtejszego rządu. Inaczej - jak ostrzegają - wielu z nich na skutek kryzysu grozi upadłość. Kontrakty na amerykańskie indeksy charakteryzują się w czwartek zmiennością, pozostawiając początek notowań w USA sprawą otwartą - podają maklerzy. Ze względu na katastrofę lotniczą w niedzielę centra handlowe i hipermarkety w całej Polsce będą zamknięte - poinformowała dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych Anna Szmeja Kroplewska.

Paryski Sąd Handlowy zdecydował o wydłużeniu procedury ochronnej przed wierzycielami dla Orco Property Group na kolejne sześć miesięcy - poinformowała spółka w komunikacie.

Trafia kosa na kamie, czyli jak nieznajomo prawa moe zadziaa na niekorzy fiskusa. Wojewdzki Sd Administracyjny w wyroku z 21 grudnia 2018 r. uchyli postanowienie organu, mimo uchybienia przez spk terminu do zoenia odwoania, bo organ dokona dorczenia, ale do niewaciwego jej oddziau (wyrok WSA w Opolu, sygn. akt I SA/Op 335/18). Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu wzrosła o 4 tys., do 558 tys. - poinformował w czwartek Departament Pracy USA.

Polskie kurczaki mają szansę znaleźć się na rosyjskim rynku, skoro Rosja zakazała importu brojlerów z USA, a sama nie ma szans na zaspokojenie potrzeb swojego rynku - ocenia dyrektor Krajowej Rady Drobiarstwa Leszek Kawski. 21 firm i konsorcjów z Europy i Azji zgłosiło gotowość udziału w przetargu na budowę obwodnicy Kielc - 23-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S-7 Gdańsk-Rabka. Według drogowców, to najdroższa i największa do tej pory inwestycja w woj. świętokrzyskim; jej kosztorys opiewa na około miliard złotych. Intermoda Fashion, spółka zależna giełdowego Bytomia, planuje przeprowadzić prywatną emisję i zadebiutować na rynku NewConnect w 2010 roku.Wczoraj wieczorem EUR/USD wybronił się w rejonie zakładanego wsparcia na 1,4670. Późniejsze odbicie w końcu sesji amerykańskiej i podczas handlu w Azji, doszło w okolice 1,4760. Ministerstwo Skarbu Państwa nie ma planów sprzedaży w tym roku kolejnego pakietu akcji KGHM - poinformował wiceminister skarbu Jan Bury. Polacy zdecydowanie domagają się wprowadzenia materialnych kar dla urzędników, którzy błędnymi i bezprawnymi decyzjami niszczą firmy i krzywdzą obywateli - takie wnioski płyną z sondażu firmy badawczej IQS and Quant Group, przeprowadzonego specjalnie dla "Pulsu Biznesu".

M. Banasiak zrezygnował z funkcji prezesa spółki Monnari


Marek Banasiak złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu spółki odzieżowej Monnari Trade w upadłości likwidacyjnej, poinformowała spółka w komunikacie w poniedziałek.

Rosnąca zmienność nie pomaga


Inwestorzy na rynkach akcji nie narzekają ostatnio na brak emocji. Nasz rynek, podobnie jak inne giełdy, potrafi z dnia na dzień pokazywać całkowicie odmienne oblicze. Czwartkowa wzrostowa sesja potwierdziła, że giełdowa huśtawka nastrojów rozbujała się nam w ostatnich dniach na dobre.

Ofertę ws. kupna od MSP Polskiego Ratownictwa Okrętowego złożył m.in. Gastel Żurawie


Odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji w sprawie kupna od ministerstwa skarbu Polskiego Ratownictwa Okrętowego złożyły cztery podmioty, w tym giełdowa spółka Gastel Żurawie - podał resort skarbu w komunikacie.

Megaoferta PZU rozpali rynek


Wielkimi krokami zbliża się największa prywatyzacja w Polsce. Sprzedaż akcji PZU może przebić nawet giełdowe debiuty PGE czy słynną ofertę akcji banku PKO BP - pisze "Polska The Times".

Grupa Lotos zwiększy w grudniu potencjał przerobu ropy do 10,5 mln ton


Grupa Lotos zwiększy w grudniu potencjał przerobu ropy do 10,5 mln ton z 6,0 mln ton i rozpocznie zwrot nakładów poniesionych na program 10+, poinformował w czwartek prezes spółki Paweł Olechnowicz.

Kogeneracja wypłaci 3,5 zł dywidendy na akcję


Akcjonariusze Kogeneracji zdecydowali o wypłacie 52,15 mln zł dywidendy z zysku za 2009 roku, co daje 3,5 zł dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie.

Biznes na odległość


Biznesmen z własnym odrzutowcem nie ma szans z tym, który w interesach nie opuszcza biura. Podróże służbowe to niepotrzebny wydatek, bo odległość przestała mieć znaczenie.

Tusk: w ciagi 5 lat punkty z automatami znikną z Polski


Premier Donald Tusk powiedział, że rząd opowiada się za całkowitym zakazem prowadzenia biznesu związanego z automatami o niskich wygranych poza kasynami. "W ciągu pięciu lat hazard tego typu powinien zniknąć w stu procentach" - podkreślił.

Refakturowanie kosztów ubezpieczenia przedmiotu leasingu


Dość powszechnie firmy leasingowe przy zawieraniu umów, w szczególności gdy ich przedmiotem są samochody, refakturują na leasingobiorcę koszty ubezpieczenia związane z przedmiotem leasingu. W tej sytuacji pojawia się problem, czy ubezpieczenie to opodatkować należy stawką właściwą dla usługi ubezpieczeniowej, czy też dla umowy leasingu.

Znamy datę wznowienia obrotu akcjami Techmeksu


Giełda Papierów Wartościowych od 20 listopada wznowi obrót akcjami Techmeksu - podała giełda w komunikacie.

Emerytem być? To w Austrii!


Najlepiej emerytom żyje się w Austrii, Tajlandii i we Włoszech - wynika z międzynarodowego sondażu, przeprowadzonego dla amerykańskiego pisma "Forbes".

MG: inflacja w październiku wyniesie 3,1 proc. rdr


Ministerstwo Gospodarki oczekuje, że w październiku 2009 r. ceny ustabilizują się, a inflacja wyniesie 3,1 proc. rdr - napisano w komunikacie.

DI BRE nadal rekomenduje „trzymaj” dla Unibep, wycena 6,10 zł


Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku podtrzymali rekomendację dla spółki Unibep na poziomie "trzymaj" oraz wyznaczyli cenę docelową na poziomie 6,10zł , wynika z raportu z 14 sierpnia odtajnionego w piątek.

Kwartał prawdy


Dosyć długo sektorowi bankowemu udawało się pokazywać wyniki tak samo dobre jak poprzednio, niby kryzys był, a jakby go nie było. Ale przyszedł rok 2009 i czas już, aby to, co się dzieje w polskiej i światowej gospodarce zaczęło być widoczne również w wynikach banków.

Asseco South Eastern Europe zadebiutuje na GPW


Asseco South Eastern Europe (SEE), świadcząca usługi informatyczne, zadebiutuje w środę na Giełdzie Papierów Wartościowych - poinformowała we wtorkowym komunikacie GPW.

Japonia: największe linie lotnicze zwolnią ponad 15 tys. osób


Największe japońskie linie lotnicze Japan Airlines (JAL) zwolnią 15 600 osób, czyli 30 proc. pracowników, z powodu długów - poinformowała agencja ETIC odpowiedzialna za plan ratowania zadłużonych firm, o czym pisze w poniedziałek agencja Kyodo.

Ruch uruchomi portal sprzedający dostęp do wybranych działów gazet


Ruch planuje w grudniu 2009 roku testowo uruchomić portal, w którym można będzie kupić dostęp do wybranych działów poszczególnych gazet.Komercyjnie start projektu ma nastąpić w II kwartale 2010 roku - poinformował dziennikarzy Bogdan Ścibut, członek zarządu spółki ds. kolportażu.

Zwietrzyli złoty interes w komórkach Polaków


Polacy wydają nawet 1 mld zł rocznie na dodatkowo płatne SMS-y. Biorą udział w konkursach, loteriach, głosują na ulubieńców startujących w rozrywkowym show, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Program konwergencji: wzrost PKB w 2010 wyniesie 3,0%


Przyjęta w poniedziałek przez rząd aktualizacja programu konwergencji przewiduje w scenariuszu bazowym wzrost PKB o 3,0% w 2010 r. (wobec 1,7% w 2009 r.), a także obniżenie deficytu sektora rządowego i samorządowego poniżej unijnego limitu (3% PKB), do 2,9% PKB w 2012 r., podano w dokumencie, opublikowanym we wtorek.

Ropa drożeje po danych ISM z USA


Ropa naftowa drożeje na rynkach paliw po danych amerykańskiego Instytutu Zarządzania Podażą (ISM), najlepszych od sierpnia 2004 r. - podają maklerzy.