Ulga za ze dugi w polskiej wersji jest mniej korzystna dla firm


Ulga za ze dugi mogaby dawa przedsibiorcom wiksze korzyci, gdyby nie bya wprowadzona w tak ograniczonej wersji, dlatego NSA ma wtpliwoci i czekamy, co zdecyduje TSUE.

UniCredit Bank Austria, RZB, and the Austrian branch of Anglo Irish Bank reported suspicious transactions in 2007 related to an alleged 2 billion euro ($2.7 billion) money laundering case, Austria's Federal Crime Office said. Do tej pory nie nastąpił przełom w sprawie dalszej współpracy Novitusa i LSI Software oraz realizacji postanowień umowy z kwietnia 2009 r. Jest szansa, że spotkanie przedstawicieli spółek w tej sprawie odbędzie się do końca sierpnia - poinformował PAP członek zarządu Novitusa Robert Tomaszewski. powodu kryzysu gospodarczego na co najmniej rok zostanie wstrzymany proces zwrotu ziemi w Wilnie i jego najbliższej okolicy, o którą ubiegają się mieszkańcy tych terenów - pisze "Nasz Dziennik". Władze litewskie drastycznie obcięły środki na administrację, likwidują też powiaty, które do tej pory zajmowały się tak zwaną reformą rolną. Na razie nie jest pewne, kto i kiedy ją dokończy.Agencja Moody's zmieniła perspektywę ratingu producenta i dystrybutora alkoholi, firmy CEDC, do "pozytywnej" i przydzieliła emisji obligacji o wartości 870 mln USD rating na poziomie B1 - poinformował Moody's w komunikacie prasowym. Nie ma oznak, że Hiszpania potrzebuje pomocy finansowej z pakietu UE/MFW o wartości 750 mld euro - poinformował w piątek rzecznik prasowy niemieckiego rządu Christoph Steegmans. Minister Pracy Jolanta Fedak ma nowy pomysł na łatanie dziury budżetowej - mniej pieniędzy z naszych składek emerytalnych miałoby iść do OFE, a więcej do ZUS, ujawnia "Gazeta Wyborcza".

Spółka budowlana Energomontaż-Południe otrzymała zamówienie od Alstom Power Systems o wartości ok. 39,3 mln zł na wykonanie montażu części ciśnieniowej kotła w elektrowni Rheinhafen-Dampfkraftwerk Karlsruhe, poinformowała spółka w poniedziałek.

U.S. industrial production rose more than expected in July, Federal Reserve data showed on Friday, supporting hopes the longest recession since the 1930s was finally drawing to a close. Japan's Nikkei average hit a four-week closing low on Monday as exporters such as Toyota Motor Corp slid on a stronger yen, and after Google's revenue figures failed to live up to bullish expectations.

Wrocławska prokuratura apelacyjna analizuje dokumenty zabezpieczone wczoraj przez CBA podczas przeszukania siedziby spółki Warszawskie Metro oraz protokół przesłuchania prezesa firmy Jerzego Lejka - dowiedziało się Radio Wrocław. Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów i choć skala ruchu nie była znacząca to jednak po sesji pozostaje pewne wrażenie słabości. Po otwarciu na rynku pojawił się popyt i WIG-20 podjął próbę ataku na linię łączącą wcześniejsze maksima, ale na wyższych poziomach szybko pojawiła się podaż i cały wzrost został wykasowany. Przy dobrych nastrojach globalnych złoty może umacniać się w środę do poziomu 4,10 za euro - oceniają analitycy. Ich zdaniem dla rynku złotego istotne będą informacje z USA. Z kolei na rynku długu spodziewany jest spadek rentowności, a zdaniem analityków na środowej aukcji popyt może być znaczny, szczególnie na krótkim końcu krzywej.Na całym świecie widać załamanie wydatków na potrzeby gospodarstw domowych. A ty na co wydajesz najwięcej? Grupa ITI renegocjowała z konsorcjum banków pod przewodnictwem Pekao kredyt o wartości 320 mln euro, wymagalny w 2012 roku, którego zabezpieczeniem są akcje imienne TVN, nienotowane na GPW. Marża kredytu została zwiększona o 100 pkt. bazowych do 350 pkt. bazowych powyżej EURIBOR - poinformował PAP Wojciech Kostrzewa prezes Grupy ITI. Ceny miedzi w Szanghaju przekroczyły 60.000 juanów za tonę, po wzroście o 1,5 proc. i jest to najwyższy poziom od 26 sierpnia 2008 r.

Sejm za oddłużeniem kolei


Skarb Państwa wykupi od PKP SA akcje PKP Polskie Linie Kolejowe, a pieniądze zostaną przeznaczone na obsługę zadłużenia kolei, które wynosi ok. 5,5 mld zł. Sejm uchwalił w czwartek nowelizację dwóch ustaw, która zawierają odpowiednie przepisy.

Z.Ch. Police: porozumienie z zarządem


Wstrzymanie redukcji zatrudnienia, zawieszenie podwyżek i premii dla pracowników - to ustalenia zawarte w porozumieniu, które podpisały w poniedziałek związki zawodowe Zakładów Chemicznych Police S.A. z zarządem spółki.

Dlaczego indeks dolarowy?


Indeks dolarowy (Dollar Index - DXY) jest zwykle uwzględniany jako ekwiwalent w handlu walutami, na których jest zbudowany. Jednak mimo jego zdecydowanie spekulacyjnej natury, w ostatnim roku indeks nie podlegał większej zmienność niż budujące go składniki, a w szczególnych wypadkach jest ona zdecydowanie mniejsza.

Panda z Polski do Włoch - związkowcy się cieszą


Włoskie związki zawodowe zadowolone są z perspektywy przeniesienia z Polski do ich kraju produkcji Pandy. W zakład, który ją przejmie, w Pomigliano d'Arco pod Neapolem, Fiat zainwestuje 700 milionów euro.

Jeśli chcesz zamówić atrakcyjne kalendarze reklamowe do twojej firmy, zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą na druk kalendarzy reklamowych. Jako producent kalendarzy posiadamy duże doświadczenie w produkcji kalendarzy. W naszej ofercie znajdziesz

kalendarze trójdzielne

oraz kalendarze ścienne. Jesteśmy jednym z największych w Polsce producentów kalendarzy reklamowych.

Mostostal Zabrze wybuduje dla NRC Galerię Zabrze za 24,1 mln zł netto


Spółka budowlana Mostostal Zabrze-Holding wybuduje "Galerię Zabrze" na zlecenie spółki NRC. Wartość inwestycji wynosi 24,1 mln zł netto, poinformowała spółka w komunikacie.

Decora miała 5,01 mln zł zysku netto w I poł. 2009 r., spadek o 50,4% r/r


Spółka Decora, producent i dystrybutor artykułów do wyposażenia wnętrz, miała 5,01 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2009 roku wobec 10,10 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.*

Będą niższe rachunki za wywóz śmieci?


Rewolucję w segregacji śmieci, większy park narodowy w Białowieży, ani grosza z publicznych pieniędzy na tamę w Nieszawie oraz brak zgody na betonowanie górskich rzek zapowiada m.in. w wywiadzie dla "Metra" minister środowiska Andrzej Kraszewski.

Białoruś: tranzyt gazu może być zagrożony


Białoruś ostrzegła o możliwości technicznego ograniczenia tranzytu rosyjskiego gazu do Europy, gdyby Rosja zmniejszyła dostawy na Białoruś o więcej niż 15 proc. - podała w poniedziałek agencja ITAR-TASS, powołując się na białoruskie ministerstwo energetyki.

Do pracy! Rodacy


Efektywna czy efektowna praca? Czy praca "po tzw. godzinach" to dowód na nadgorliwość czy brak umiejętności organizacji czasu pracy przez pracownika? Czy w szaleństwie pracy jest miejsce na urlop? Odpowiedzi udzieli Katarzyna Jędruszczak, ekspert i trener BERNDSON w dziedzinie Rozwijania Talentów.

Na co stawiają fundusze TFI?


W styczniu spółki więcej razy informowały o zwiększeniu zaangażowania w ich akcje przez fundusze.

Nowe minima po danych z USA


Skoro poprzedni tydzień z serią słabych danych z USA nie był w stanie zaszkodzić notowaniom złotego, bieżący z uspokajająco dobrymi danymi o zatrudnieniu musiał przynieść umocnienie polskiej waluty. To właśnie dziś po danych z USA mieliśmy kolejne minimum na parze EURPLN - 3,8660. W skali tygodnia złoty zyskał także wobec innych głównych walut.

Włochy: Fiat biednych i bogatych


We Włoszech wiadomość, że prezes i dyrektor generalny Fiata zarobili w ubiegłym roku około 10 milionów euro, wywołała oburzenie związków zawodowych. Robotnik turyńskiego koncernu zarabia średnio 1200 euro miesięcznie, a tylko 700, kiedy jest na przymusowym urlopie, Na takie urlopy pójdą niebawem załogi wszystkich włoskich zakładów koncernu.

Jaś się nie pouczy, nauczyciel nie zarobi


Tylko co trzeci rodzic posłał w tym roku dziecko na zajęcia dodatkowe. Wydatki na korepetycje i zajęcia pozalekcyjne spadły aż o 25 proc. Kryzys sprawił, że zaczęliśmy oszczędzać na wykształceniu dzieci - akcentuje "Metro".

Burger King w Moskwie


W Moskwie otwarto pierwszą restaurację Burger Kinga - podała w piątek w komunikacie ta amerykańska sieć. Kolejna restauracja tej firmy ma być otwarta w stolicy Rosji jeszcze w tym miesiącu.

Statystyka środowej sesji na GPW


WIG20 na zamknięciu sesji w środę wzrósł o 1,33 proc. i wyniósł 2081,54 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs akcji 185 spółek, 128 spadł, 37 nie zmienił się. Akcjami 4 firm nie handlowano.

Polska znów będzie prymusem


Polska gospodarka doceniona przez kolejnych ekonomistów. Tym razem, politykę gospodarczą kraju nad Wisłą chwalą ekonomiści amerykańskiego banku JP Morgan. Ich zdaniem w 2010 roku gospodarka wzrośnie o 3,5 procent - najwięcej w całym regionie.

Złoty pozostał stabilny w piątek


Polska waluta pozostawała względnie stabilna i mocna w piątek, pomimo danych jakie napłynęły na rynek z amerykańskiego Departamentu Pracy.

W Niemczech zamiast spadku stagnacja sprzedaży detalicznej w I 2010


W Niemczech w styczniu 2010 r. zanotowano stagnację sprzedaży detalicznej. Wskaźnik pozostał bez zmian mdm podczas gdy w grudniu 2009 r. wzrósł o 0,9 proc., po korekcie - podało w środę w komunikacie Federalne Biuro Statystyczne w Wiesbaden.

ING BSK będzie miał nową ofertę dla korporacji


ING BSK oczekuje w II poł. 2010 roku ożywienia na rynku kredytów korporacyjnych i pracuje nad nową ofertą dla tego segmentu. Bank chce zwiększyć udział na rynku kredytów dla JST, jednak ocenia, że trudno będzie powtórzyć ubiegłoroczne wyniki sprzedażowe - poinformował wiceprezes banku.

"Dziennik Gazeta Prawna": rosyjski gaz skłócił ministerstwa


Umowa gazowa z Rosją podzieliła dwóch kluczowych ministrów: gospodarki i spraw zagranicznych - zauważa "Dziennik Gazeta Prawna".