Kolonista jak ma, to wyda


Na dwutygodniowe kolonie dziecku wystarczy 200 zł kieszonkowego - przekonują rodzice i kolonijni wychowawcy. Najbardziej zapobiegliwi rodzice potrafią podarować nastolatkowi na kilkanaście dni nawet 1000 zł

Zarówno WIG jak i WIG20 zdołały na początku notowań ustanowić nowe szczyty hossy, ale nie utrzymały ich do końca dnia. Przy nikłych obrotach ceny akcji spadły poniżej piątkowego zamknięcia. Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 19 października, godz. 21 Ministrowie rolnictwa krajów członkowskich zaakceptowali propozycję Parlamentu Europejskiego, żeby przeznaczyć dodatkowe pieniądze dla rolników produkujących wyroby mleczne.Akwizytorzy funduszy emerytalnych wprowadzają przyszłych emerytów w błąd - wynika z raportu Komisji Nadzoru Finansowego, do którego dotarła Gazeta. - Będziemy projektować części do Airbusa A 350 - zdradza w rozmowie z Reporterem TOK FM Ireneusz Łuczak, prezes firmy ECE. - Projekt będzie wykonywany za pomocą systemów trójwymiarowych. Tworzymy wirtualny obiekt, który jest taki jak w rzeczywistości, ale na ekranie komputera. Można wszystko dokładnie obejrzeć, obrócić, dopasować jedną część do drugiej - wyjaśnia Łuczak Przy kredytach gotówkowych banki nadal zawyżają zdolność kredytową klientów - podaje "Gazeta Prawna"

Wskaźnik cen dóbr i usług konsumpcyjnych w maju br. wzrósł w stosunku do kwietnia br. o 0,5 proc. Roczny wzrost inflacji wyniósł z kolei 3,6 proc., wobec 4 proc. w poprzednim miesiącu. Ceny w maju rosły wolniej od prognoz analityków MG.

W środę 5 sierpnia 2009 r. w życie weszła ustawa o pomocy osobom spłacającym kredyty hipoteczne, które straciły pracę wskutek kryzysu. Nie jest to jednak pomoc bezzwrotna, aby ją otrzymać trzeba spełnić kilka warunków. Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące dofinansowania. Przez następne dziesięć lat Wielka Brytania będzie musiała się zmagać z wielkimi problemami ekonomicznymi - przewiduje grupa analityków z Ernst & Young. Brytyjczycy będą musieli się mocno postarać, żeby podbić PKB do poziomu 1 proc. i zmierzyć się z problemem niebotycznych pożyczek rządu. Tamtejsza gospodarka znacznie bardziej niż do tej pory będzie też zależna od handlu z Azją.

Najnowsze wyniki badań przeprowadzonych przez niezależną agencję badawczo-doradczą Dynamic Markets na zleceni firmy Avaya pokazują, że dzięki elastycznym formom zatrudnienia pracownicy w Europie i Rosji mogą zaoszczędzić ponad godzinę dziennie jeśli wyeliminują czasochłonne dojazdy do pracy. Służby energetyczne usunęły już większość awarii sieci, które nastąpiły po intensywnych opadach śniegu w województwie małopolskim. Bez dostaw energii elektrycznej pozostaje nadal 47,6 tys. odbiorców. Wszystkie szlaki kolejowe w Małopolsce są przejezdne. Rząd Obamy ostro obciął pensje i premie dla menedżerów ratowanych przez państwo banków i firm samochodowych. Wall Street jest wściekłeZwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PGNiG w dniu 29 kwietnia br. podjęło decyzję o podziale zysku bilansowego za rok obrotowy 2009 oraz udzieliło absolutorium z wykonania obowiązków w roku 2009 wszystkim członkom zarządu i rady nadzorczej spółki. Docelowo pojazdy ciężarowe będą płaciły za korzystanie z ponad 9 tys. km dróg - informuje "Rzeczpospolita". Nie wszyscy bezrobotni, spłacający kredyty hipoteczne, mogą skorzystać z rządowej pomocy w spłacie rat. Niektóre banki nie chcą wydawać zaświadczeń w takiej formie, jaką życzą sobie urzędy pracy. Wszystko przez dziurawe prawo.

Francja: Banki prywatne nie dotrzymały swej obietnicy


Francuskie banki prywatne nie dotrzymały swej obietnicy, że w zamian za wielomiliardowe wsparcie państwowe zwiększą wolumen kredytów dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych - podała w czwartek agencja dpa, powołując się na najnowsze statystyki Banku Francji.

FIXING NBP: 2.8787 zł za dolara; 4.0035 zł za euro


W piątek na polskie ekrany trafia aż 7 nowych tytułów. Wśród nich: najnowszy film Jima Jarmuscha \"Limits of Control\", rewelacja festiwalu w Wenecji - austriackie \"Lourdes\", czy debiut Marcina Wrony \"Moja krew\". Wreszcie, coś dla fanów Marilyn Monroe - do kin wraca klasyczne \"Pół żartem, pół serio\".

Energa bierze kredyt z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju


Energa dostanie z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju kredyt 300 mln zł. Wczoraj w Warszawie została podpisana umowa w tej sprawie.

PKP planuje remonty dworców w Wałbrzychu i Brzegu


Caterpillar Inc. - największy na świecie producent urządzeń dla budownictwa i górnictwa - zwolni w USA 2500 osób. Zatrudni też z powrotem 550 innych robotników, których uprzednio zwolnił. W czasie recesji w całym świecie firma zwolniła już w sumie 34 tys. osób (planowano 22 tys.). Akcje w Nowym Jorku (składnik indeksu DJIA, parkiet NYSE) wpierw urosły o 2 proc. aby potem spaść o 0,92 proc.

UOKiK karze i upomina firmy kurierskie


22 decyzje, 5 postępowań w toku i łącznie ponad 300 tys. zł kar – to bilans działań podjętych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w ciągu ...

Polska inflacja ostro hamuje


Według resortu finansów w październiku wyniosła już tylko 3,1 proc. Za kilka miesięcy może być o połowę niższa

PGF miała 63,81 mln zł zysku netto w 2009 r., wzrost o 43,1% r/r




IGTE: pomysły zmian systemu emerytalnego są złe


66% polskich lekarzy nie chciałoby zaszczepić się przeciwko grypie A/H1N1 - wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach 15-21 listopada br. wśród 1049 ...

W wakacje inflacja może spaść poniżej 2 proc


- W wakacje inflacja może zwolnić do 2 procent, a nawet znaleźć się poniżej tego poziomu, powiedział członek Rady Polityki Pieniężnej Andrzej Rzońca, w wywiadzie dla internetowego serwisu Rzeczpospolitej. Ministerstwo Finansów szacuje, że w lutym 2010 roku inflacja spowolniła do 3,0 procent rok do roku z 3,6 w styczniu.

Miliardowe inwestycje czekają na rządową pomoc


24 inwestorów zagranicznych chce stworzyć w Polsce 10 tys. miejsc pracy i zainwestować blisko 2,5 mld zł. Ale rząd spóźnia się z decyzjami o grantach inwestycyjnych na tworzenie miejsc pracy. Powód? Nowe przepisy

Megaustawa przyjęta. Internet trafi pod strzechy


Posłowie jednogłośnie przyjęli wczoraj ustawę, która ułatwi doprowadzenie internetu pod strzechy. To najważniejszy jak dotąd krok rządu w stronę budowania Polski cyfrowej

Andrzej Stokłosa został prezesem Stoczni Gdańsk SA


Francuski rząd radzi użytkownikom, aby przestali używać przeglądarki Internet Explorer do momentu załatania krytycznej luki w zabezpieczeniach.

W 2011 roku powstanie obwodnica Szczurowej w Małopolsce


Caterpillar Inc. - największy na świecie producent urządzeń dla budownictwa i górnictwa - zwolni w USA 2500 osób. Zatrudni też z powrotem 550 innych robotników, których uprzednio zwolnił. W czasie recesji w całym świecie firma zwolniła już w sumie 34 tys. osób (planowano 22 tys.). Akcje w Nowym Jorku (składnik indeksu DJIA, parkiet NYSE) wpierw urosły o 2 proc. aby potem spaść o 0,92 proc.

NBP: banki prognozują złagodzenie polityki kredytowania firm


W II kwartale 2010 r. banki prognozują, że polityka kredytowa dla firm zostanie złagodzona, natomiast utrzymane zostaną zaostrzone kryteria przyznawania kredytów mieszkaniowych - wynika z badań Narodowego Banku Polskiego "Sytuacja na rynku kredytowym".

Gawlik: grupa PZU wymaga restrukturyzacji


Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.

Fundusz EQT przekroczył w wezwaniu poziom 80% akcji HTL-Strefa


Ceny dóbr i usług konsumpcyjnych wzrosły w październiku br. o 0,1 proc. w porównaniu z wrześniem br., a o 3,1 proc. w ujęciu rocznym. Wynik ten był zgodny z oczekiwaniami analityków MG. Resort gospodarki prognozuje, że w listopadzie br. ceny będą na zbliżonym poziomie do października br.

Rozliczenie reklamy: jaki model wybrać?


Jednym z podstawowych założeń kampanii reklamowych jest dotarcie do konkretnej grupy odbiorców i nakłonienie ich do działania. Coraz więcej narzędzi reklamowych daje możliwość precyzyjnego określenia i dotarcia do konsumenta na podstawie danych demograficznych, wieku czy zainteresowań. Realizacja jednak to kwestia podrzędna. Podstawę stanowi odpowiednia strategia i jej przygotowanie - podał portal ADSEO.PL.

"DGP" - Automaty do łupienia fiskusa


Automaty do gier w Polsce są nielegalnie przerabiane, by przynosiły ogromne zyski - informuje "Dziennik Gazeta Prawna"

Mamy kłótnię o zysk NBP: do budżetu trafi 4 czy 8 mld zł


Większość w Radzie Polityki Pieniężnej zmieniła reguły księgowe, które podwajają zysk banku centralnego. - To łamanie prawa - oskarża RPP zarząd Narodowego Banku Polskiego.

Resort skarbu chce sprzedać Kopalnie Odkrywkowe w Wilkowie


13 lipca odbędzie się aukcja udziałów spółki Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych w Wilkowie - poinformował w poniedziałek resort skarbu. Firma zajmuje się wydobyciem bazaltu. Zgłoszenia do udziału w licytacji inwestorzy mogą składać w MSP do 5 lipca.