Mobilny Polski Lek


Jak zwiększyć sprzedaż nawet o 10 procent? Polski Lek – producent i dystrybutor suplementów – w celu poprawienia wyników sprzedażowych, wdrożyła Emigo – mobilny system klasy ...

Wtorkowa sesja zarówno na rynku walutowym, jak i rynku długu przebiegła spokojnie. W środę złoty będzie kwotowany pod dyktando komentarzy do decyzji i komunikatu FED, na rynku obligacji kluczowa będzie aukcja papierów długoterminowych. Pomoc państwa i samorządów dla ofiar klęsk żywiołowych będzie zwolniona z podatku dochodowego - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT opracowany w Ministerstwie Finansów.Europa na wirażu, Stany na rozdrożu. Po wielkim kryzysie finansowym świat wpadł w kryzys fiskalny W lutym br. Energa Invest SA zakupiła od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej grunt z przeznaczeniem pod budowę elektrowni gazowej. W Barcelonie rozpoczął się w poniedziałek 4-dniowy kongres bezpieczeństwa informatycznego The Black Hat. Zostaną na nim zaprezentowane zarówno rodzaje włamań do oprogramowania i baz danych firm, jak i sposoby zaradzania cyberprzestępczości tego rodzaju - poinformował największy branżowy portal i tygodnik informatyczny Computerworld.

Jak podaje serwis www.nowiny24.pl, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa chce wybudować własną ciepłownię zasilaną gazem.

GAZ-SYSTEM i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowały, że dostawy gazu ziemnego dla klientów indywidualnych i przemysłowych realizowane są zgodnie z zapotrzebowaniem. Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, Patriarchat Moskiewski zwrócił się do rządu Rosji z prośbą o umożliwienie ukraińskim firmom chemicznym kupowania gazu w Gazpromie bez pośredników.

Gazeta razem z największymi organizacjami pracodawców walczy o zmianę przepisów, które ułatwią przedsiębiorcom wyjście z szarej strefy. Wczoraj do naszej akcji przyłączyła się minister pracy Jolanta Fedak. Będzie namawiać nanie aby wyszły z podziemia. W zamian ulży im podatkowo Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że emigracja Polaków za granicę, począwszy od 2004 roku przybrała duże rozmiary, co jest związane z wejściem Polski do Unii Europejskiej i otwieraniem kolejnych rynków pracy. Od początku naszego członkostwa w Unii dla Polaków były otwarte trzy rynki pracy: w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz w Szwecji. Kolejne rynki pracy - od 1-go maja 2006 r. - otworzyły: Hiszpania, Portugalia, Finlandia oraz Grecja, od 31 lipca 2006 r. - Włochy oraz od 1-go maja 2007 r. - Niderlandy. O północy rozpoczął się w Budapeszcie bezterminowy strajk komunikacji miejskiej. Kolejny protest rozpoczęli również pracownicy lotniska w stolicy Węgier. Strajkujący domagają się podpisania nowej umowy zbiorowej, która nie dopuści do zwolnień pracowników13 października 2009 r. Zarząd BRE Banku podjął uchwałę, która umożliwia rozpoczęcie procesu mającego doprowadzić do integracji BRE Banku z polskim oddziałem Commerzbanku (dawnym oddziałem Dresdner Banku). W ślad za uchwałą Bank zwróci się do Komisji Nadzoru Finansowego o wyrażenie zgody na nabycie przedsiębiorstwa bankowego Oddziału Commerzbanku w Polsce. Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała do objęcia nadzorem handlu swapami kredytowymi (CDS), czyli instrumentami mającymi zabezpieczać przed ryzykiem niewypłacalności dłużnika. Poparł ją Christian Noyer, szef Europejskiego Banku Centralnego Zarządowi Presspubliki nie udało się osiągnąć porozumienia ze związkami zawodowymi w sprawie obniżek płac. Zamiast powrotu do pensji sprzed roku, zarząd zamierza wprowadzić roczne premie uzależnione od wyników spółki.

Pawlak do studentów: możemy być liderem w przemyśle samochodowym


- Polska może być liderem w produkcji nowych rozwiązań w przemyśle samochodowym - przekonywał na Politechnice Warszawskiej podczas spotkania ze studentami kandydat PSL na prezydenta Waldemar Pawlak

Związkowcy grożą: wyłączymy prąd w urzędach


Rząd chce w całości sprywatyzować spółkę Enea SA, która zaopatruje w prąd jedną piątą Polski, w tym województwo lubuskie. - Będą zwolnienia, żadnych gwarancji inwestycji, a rachunki za prąd wzrosną - ostrzega Solidarność. I grozi kolejnym strajkiem

Meeting of Deputy Prime Minister Waldemar Pawlak with the Prime Minister of the Kingdom of the Netherlands


– We had a joint meeting with representatives of the Dutch business. It was a very interesting discussion, which concerned, among others, such issues as the need to reduce the administrative burden and improvement of legal regulations – said Deputy Minister and Minister of Economy Waldemar Pawlak after the meeting with Prime Minister of the Kingdom of the Netherlands Jan Pieter Balkenende and representatives of the Dutch business, which took place on 26 March in Warsaw.

Protest związkowców z Przewozów Regionalnych


Trzy gdańskie korporacje taksówkowe ustaliły wspólnie stawki za przejazd - uznała Prezes UOKiK i nakazała zmianę praktyki.

W Świętokrzyskim 2700 odbiorców bez zasilnia


Około 2700 gospodarstw w województwie świętokrzyskim jest pozbawionych od czwartkowego poranka dostaw energii elektrycznej. Awarie spowodował śnieg, który spadł w nocy ze środy na czwartek - poinformowała PAP rzeczniczka Zakładów Energetycznych Okręgu Radomsko-Kieleckiego, Anna Szcześniak.

Porozumienie w Stoczni MW ws. zwolnień grupowych


W Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni doszło do porozumienia między związkami zawodowymi a zarządem firmy ws. zwolnień grupowych w zakładzie.

PGE kupiła PWE Gubin


W dniu 18 czerwca PGE nabyła od Kopalni Węgla Brunatnego "Konin" 100 proc. udziałów w spółce PWE Gubin.

Potrącił pieszego i zbiegł


Kierowca uciekł z miejsca wypadku nie udzielając rannemu pomocy. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Świdniccy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj ...

FTSE na zamknięciu sesji spadł o 0,43 proc., do 5.703,02 pkt


Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji spadł o 0,43 proc., do 5.703,02 pkt. (PAP)

RCB: ponad 31 tys. odbiorców nadal bez prądu


W związku z trudną sytuacją spowodowaną pogodą, m.in. utrzymującymi się od kilku dni niskimi temperaturami i opadami śniegu, ponad 31 tys. odbiorców z siedmiu województw wciąż nie ma prądu - dowiedziała się w czwartek PAP w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.

PAŻP: przestrzeń powietrzna nad Polską zamknięta


Meksyk: Rząd odetnie 30 mln użytkowników komórek od sieci?


Nawet 30 milionów użytkowników telefonów komórkowych w Meksyku może zostać odciętych od sieci w sobotę. Sprawa dotyczy posiadaczy telefonów na kartę prepaid, którzy nie dopatrzyli uchwalonego przez rząd obowiązku zarejestrowania się i podania swoich danych osobowych

W Asseco rośnie zysk i grupa


Największa w naszej części Europy spółka z branży IT nie odczuwa skutków kryzysu. Asseco zwiększył przychody o 21 proc. i przymierza się do kolejnych akwizycji na europejskim rynku.

Wicepremier Waldemar Pawlak o sytuacji Opla


- Fabryka Opla w Gliwicach jest jednym z najnowocześniejszych zakładów General Motors w Europie, a jego wyniki finansowe są dobre – powiedział wicepremier Waldemar Pawlak podczas briefingu prasowego na temat sytuacji branży motoryzacyjnej, w kontekście kondycji spółki General Motors (GM). Spotkanie odbyło się 1 czerwca br. w Ministerstwie Gospodarki.

Toyota zgodziła się zapłacić 16,4 mln dol. kary


Budowa niemieckiego odcinka Gazociągu Północnego rozpoczęła się w czwartek w Lubminie niedaleko Greifswaldu - poinformowało konsorcjum Nord Stream. Na razie ruszyły prace konstrukcyjne na lądzie.

Wiceminister Szejnfeld: energia impulsem dla gospodarki


– Energia jest fundamentem światowej gospodarki, zwłaszcza w XXI wieku. Dlatego cieszę się, że tak wiele polskich firm działa na rzecz rozwoju sektora energetycznego i energeooszczędnych technologii – powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld gratulując laureatom nagrody „Nowy Impuls”. Uroczystość odbyła się 2 czerwca br. w Warszawie.

Torby foliowe, czy ekologiczne ?


Za i przeciw „foliówkowej” ustawy Najpierw były zapowiedzi kilku, dużych sieci handlowych o zaprzestaniu „rozdawnictwa” toreb foliowych w kasach razem z zakupami. Potem, niektóre sieci faktycznie ...

Branża reklamowa przestała wybrzydzać. Fryzjer równie ważny jak wielki koncern


\"\" W Rzymie otworzono wystawę obrazów Caravaggia. Bilety na nią zarezerwowało już 50 tys. osób. To jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Europie w najbliższych tygodniach.

Co szósty mieszkaniec Japonii żyje w ubóstwie


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Nowa Ewangelia była jednym z największych, najjaśniejszych wydarzeń koncertowych w całej historii zespołu\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" - Nergal, lider pomorskiej grupy Behemoth, podsumowuje zakończoną na początku października trasę po Polsce.

Akcjonariusze upadłych firm z GPW stracili ćwierć miliarda złotych


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"As Pucharów Sprawy sercowe zdominują najbliższe dni twojego życia, a zacznie się tak dziać już od dziś.. Na nich więc skup całą swoją uwagę. Od ich rozwiązania zależy twoja przyszłość i szczęście osobiste. Uczucia, jak sama dobrze wiesz, nie da się zbyt długo ukrywać. Zbierz się więc na odwagę, powiedz głośno i wyraźnie, co naprawdę czujesz. horoskop.wp.pl