Porsche 911 sport classic


Czy porsche 911 może wydawać się za "zwykłe"?

O dużym pechu może mówić 32-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego, który dwukrotnie w ciągu tygodnia został zatrzymany przez nieoznakowany wideoradar. Na jednym z ważnych wylotów z Krakowa rozpoczęła się przebudowa ronda, które ma przekształcić się w nowoczesny, trzypoziomowy węzeł komunikacyjny. Po przeszło dwóch latach od śmiertelnego potrącenia pieszego policjanci z Ryk (Lubelskie) zatrzymali kierowcę, który spowodował wypadek."Pijany kierowca doniósł sam na siebie. Liczba włamań w pierwszych dwóch tygodniach stycznia zmniejszyła się w niektórych rejonach Irlandii nawet o 50 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - wynika z danych policji, które omawia "Irish Examiner". Mamy ciekawą informację ze świata Formuły 1! Robert Kubica podpisał umowę z... Lotto czyli z Totalizatorem Sportowym, liderem na polskim rynku gier liczbowych.

Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) wygrał 67. Rajd Polski, trzecią rundę samochodowych mistrzostw Europy, i został liderem klasyfikacji mistrzostw kraju.

Nowatorski lokalizator pozycji pojazdu, rozwiązania skracające czas wtrysku paliwa po rozruchu silnika czy hamulec, dzięki któremu zatrzymane na wzniesieniu auto nie stacza się do tyłu - to niektóre rozwiązania, opracowane przez młodych śląskich naukowców. Zarządca autostrady A2 z Konina do Nowego Tomyśla żąda pieniędzy od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W piątek zostanie wyłoniony nowy szef Międzynarodowej Federacji Samochodowej. Pod hasłem "Trzeźwy na drodze" ruszyła w poniedziałek kolejna kampania społeczna, promująca trzeźwość wśród uczestników ruchu drogowego. Już za 3 dni rajd Dakar będzie przykuwał uwagę milionów ludzi na całym świecie. Poniżej prezentujemy kilka interesujących liczb związanych z rajdem.Kierowca Formuły 1 Robert Kubica (Renault Clio R3) wypadł w sobotę z trasy Rajdu Taormina-Messina, ostatniej w sezonie asfaltowej eliminacji Pucharu Włoch. Troje młodych ludzi zginęło w wypadku, do którego doszło w poniedziałek rano na drodze krajowej nr 81 z Wisły do Katowic, na wysokości Orzesza. Uwięziony w przewróconym samochodzie pijany kierowca z Nowej Zelandii, czekając aż wyciągną go ekipy ratunkowe otworzył sobie kolejną puszkę piwa - pisze w środę miejscowy dziennik "Dominion Post".

Pierwsze zdjęcia nowej Kii


Kia będzie miała swojego przedstawiciela w segmencie małych MPV.

Bez obniżki dla motocyklistów!


Resort infrastruktury nie może obniżyć opłat dla motocyklistów za korzystanie z płatnych autostrad.

Prezydent kontra Stalexport


Prezydent Jaworzna wypowiada wojnę Stalexportowi. Władze miasta będą modernizować i rozbudowywać drogę krajową nr 79, która według tajnego aneksu do umowy koncesyjnej jest tak zwaną drogą konkurencyjną dla płatnej autostrady A4.

Mitsubishi RVR


Mitsubishi zaprezentowało pierwsze zdjęcia samochodu klasy crossover o nazwie RVR, który będzie bezpośrednim konkurentem nissana qashqai.

Kubica 8. Zobacz jak walczył


Robert Kubica z teamu Renault wystartuje z ósmego miejsca do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Chin, czwartej eliminacji mistrzostw świata Formuły 1.

Obsesja motocyklisty


Jakiś czas temu rozpoczęliśmy omawianie kardynalnych zasad motocyklisty. Dziś kontynuujemy ten cykl.

Polak lepszy od Raikkonena


Mistrz świata Formuły 1 z 2007 roku, były kierowca Ferrari Fin Kimi Raikkonen (Citroen C4 WRC) zajął 58. miejsce w 45. Arctic Lapland Rally (Rajd Arktyczny).

Uwaga na kałuże!


Przez Polskę przetacza się fala powodziowa. Sytuacja w wielu miejscach jest bardzo groźna. Padający od kilkunastu dni deszcz spowodował wezbranie rzek, na drogach utworzyły się prawdziwe tory wodne. Jak bezpiecznie pokonywać tego typu przeszkody samochodem?

Motocykliście "odbiło"


Motocykliści mają dziwne pomysły. Jeden z nich, 25-latek, wraz z 15-letnim pasażerem postanowił dzisiaj pojeździć po krakowskim rynku, gdzie obowiązuje bezwzględny zakaz ruchu.

Służbowe auto Kubicy?


Na zdjęciach prezentujemy nowe ferrari 458 Italia, które zadebiutuje wkrótce na salonie we Frankfurcie nad Menem (o samochodzie tym pisaliśmy TUTAJ ).

W autokomisach sypnie okazjami


W wielu miejscach Polski szaleje powd. Nie wszystkim udao si ewakuowa swj dobytek, w tym samochody, na tereny niezagroone wielk wod.

Jesteśmy skazani na używane!


Importerzy mogli odtrąbić sukces. Wg najnowszych danych, w ubiegłym roku sprzedano w Polsce nieco ponad 320 tysięcy nowych samochodów.

Miejsce do parkowania to luksus!


Znowu słychać zapewnienia o rychłej zmianie statusu dróg wewnętrznych, które odtąd byłyby traktowane tak samo jak drogi publiczne.

Uwaga - prawko będzie droższe!


Mamy złe wiadomości dla wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują rozpocząć swoją przygodę z motoryzacją.

Nie słyszy a wygrywa


Kobieta na motocyklu - to brzmi oryginalnie, a co dopiero wicemistrzyni!

Rajdowiec, który zabił nożem


Podejrzany o zabójstwo taksówkarza były kierowca rajdowy Krzysztof T. został w środę zatrzymany przez dolnośląskich policjantów. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Spadek produkcji autobusów


W I kwartale br. w Polsce wyprodukowano zaledwie 689 autobusów, aż o 468, czyli 40,44 proc., mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego - poinformował Aleksander Kierecki z firmy JMK analizy rynku transportowego.

"Anglikom" nie! Chyba, że minister sie zgodzi


W Polsce nie ma definitywnego i jednoznacznego zakazu rejestracji pojazdów z kierownicą umieszczoną po prawej stronie i wyprodukowanego z myślą o ruchu lewostronnym, ale w każdym indywidualnym przypadku minister właściwy do spraw transportu powinien udzielić zgody - orzekł w środę Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie.

Oddadzą ci 500 zł


Każdy, kto miał wątpliwą przyjemność sprowadzić dla siebie samochód zza naszej zachodniej granicy wie, że jedną z wielu urzędowych czynności, jakie trzeba wykonać, jest wniesienie tzw. "opłaty recyklingowej".

Land rovery do serwisu


Nowe samochody mają to do siebie, że... się psują. Wprawdzie w porównaniu z konstrukcjami sprzed 20 lat usterki zdarzają się o wiele rzadziej, trzeba jednak pamiętać, że mało kto jest w stanie samodzielnie sobie z nimi poradzić.