Giełda w Szanghaju odrabia straty, ale w żółwim tempie


Drugi raz z rzędu podrożały chińskie akcje po dramatycznej blisko 7 proc. przecenie z poniedziałku, kiedy inwestorzy wystraszyli się ograniczenia akcji kredytowej w Chinach.



Na początku przyszłego roku Twitter zaprezentuje plan biznesowy, który ma zacząć przynosić firmie zyski. Biz Stone, jeden ze współzałożycieli, powiedział, że model ma się opierać na nietradycyjnej reklamie.

Do polskich sklepów wejdą urzędnicy trzech ministerstw i UOKiK. Zbadają, czy cena mięsa lub mleka nie jest za wysoka. Jeżeli tak, napiętnują to w prasie i telewizji. Z pomysłu ministra Marka Sawickiego (PSL) drwi koalicyjna PO Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 16 października, godz. 15

Czy wiesz, e... Wózek inwalidzki wjedajcy po schodach, miejski elektryczny ECO-samochód, dostosowany do potrzeb osób na wózkach, egzoszkielet umoliwiajcy osobom z niedowadem nóg chodzenie - to tylko ... Państwowy dług publiczny czy jak kto woli zadłużenie sektora finansów publicznych na koniec 2009 r. wyniosło prawie 670 mld zł - ogłosiło we wtorek Ministerstwo Finansów Sąd apelacyjny podtrzymał wcześniejszy wyrok: eBay nie odpowiada za podrabianą biżuterię Tiffany'ego sprzedawaną na aukcjach. Ale może odpowiedzieć za wprowadzanie konsumentów w błądPodczas, gdy skarb państwa przygotowuje się do rekordowo dużych projektów prywatyzacyjnych, fundusze venture capital mają kłopoty ze sprzedażą spółek znacznie lepiej przygotowanych do zmian właścicielskich. Firma PBG zwyciężyła w kategorii dużych spółek w konkursie Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych "Złota strona emitenta" na najlepsze strony internetowe spółek giełdowych. SEG na swoim IV Kongresie przedyskutował zagadnienia związane ze światowym kryzysem gospodarczym. ZAO Kriogaz, spółka CP Energii działająca na terenie Federacji Rosyjskiej, rozpoczęła dostawy gazu LNG do Finlandii. Odbiorcą skroplonego gazu ziemnego jest Gasum Oy, główny operator fińskich gazociągów oraz dostawca rosyjskiego gazu na rynek fiński.

"PB": Tymochowicz idzie na giełdę


Złoty umacniał się dynamiczne we wtorek oraz w środę. Kurs euro-złotego wyniósł w czwartek na otwarciu 4,1300. Zdaniem analityków, powrót krajowych inwestorów może dać sygnał do odreagowania i osłabienia się złotego w okolice 4,15-20 za euro. W czwartek nie powinno dojść do większych zmian rentowności krajowych obligacji.

W czwartek w Warszawie pikieta pracowników PZU


# dochodzi informacja o planach zwolnień w PZU #

Na zamknięciu WIG zyskał 1.106%


Czas pana prezesa Kaczyńskiego, pana marszałka Komorowskiego w Polsce się kończy, niezależnie od tego, ile procent w sondażach będą dostawali - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Bartosz Arłukowicz.

Żółty kogut nie dla elek?


Z życia branży Samochód szkoły jazdy wysyłający żółte sygnały błyskowe, a przed nim kursant na motorze – do takiego widoku kierowcy w miastach zdążyli się już przyzwyczaić. ...

BIEC: kolejne pogorszenie nastrojów konsumentów


"Wskaźnik dobrobytu" odzwierciedlający ekonomiczne nastroje społeczeństwa w sierpniu spadł po raz piętnasty z rzędu - podał badający koniunkturę instytut BIEC.

PGNiG chce podpisać kolejny kontakt na dostawę LNG


PGNiG podpisze kilka umów na dostawy gazu do Polski – aneks do kontraktu jamalskiego na lata 2010–2037, mały kontrakt zimowy z Gazpromem oraz co najmniej jedną umowę na LNG – powiedział Michał Szubski w wywiadzie udzielonym „Dziennikowi Gazecie Prawnej”.

Wyniki górnictwa węgla kamiennego w I kw. br.


W I kw. br. wydobyto 19,9 mln ton węgla kamiennego, sprzedaż eksportowa wyniosła ponad 1,2 mln ton, natomiast wynik finansowy netto całego sektora to 81,9 mln zł. Dane te zostały przedstawione w „Informacji o wstępnych wynikach górnictwa węgla kamiennego w I kw. 2009 r. oraz o ogólnej sytuacji na rynku węgla kamiennego”, przyjętej przez Kierownictwo MG 6 maja br.

Gazociąg Północny skorzysta na wojnie Gazpromu z Białorusią?


W czasie konfliktu o tranzyt rosyjskiego gazu przez Białoruś do UE przypomniało o sobie kontrolowane przez Gazprom konsorcjum Nord Stream, które układa przez Bałtyk rurę do Niemiec dookoła Europy Środkowej.

Ropa traci wcześniejsze wzrosty notowań po danych z Japonii


Ropa naftowa traci wcześniejsze wzrosty notowań po danych z Japonii o większym niż oczekiwali analitycy spadku produkcji przemysłu mdm w lutym - podają maklerzy.

Wakacje czas zacząć, czyli co warto wiedzieć przed podróżą…


Poradnik urlopowicza cz. 1 Sezon urlopowy w pełni, podróże przed nami. Chcąc wybrać się na wakacje dobrze pamiętać o zasadach dotyczących przewozu rzeczy i zwierząt w ruchu ...

HP oskarżone w Rosji o łapówki


W 2003 r. jeden z największych producentów komputerowych na świecie Hewlett-Packard zapłacił pracownikom rosyjskiej prokuratury generalnej 8 mln euro łapówki w zamian za kontrakt wart 35 mln euro - twierdzi niemiecka policja

Kryzys minie Polskę bokiem?


Żeby recesja skończyła się szybko, wiele państw musi przejść odwyk podobny do tego, który trwa w gospodarstwach domowych: odstawić kredyty i nauczyć się żyć bez sztucznego wspomagania

Forum Młodej Logistyki


To już po raz dziewiąty – a drugi raz w Kuźni Napoleońskiej pod Sochaczewem – studenci ze Studenckiego Koła Logistyki Stosowanej z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej ...

Anglia w pętli bezrobocia


Już blisko 2 mln brytyjskich dzieci żyje w rodzinach, w których nikt z dorosłych nie pracuje - poinformował Ofiice for National Statistics, odpowiednik polskiego GUS

Rekordowy kontrakt płytowy spadkobierców Michaela Jacksona


Michael Jackson pobił kolejny rekord przemysłu fonograficznego. Jego spadkobiercy podpisali umowę z Sony Corp. o wartości 250 mln dol. o publikacji w ciągu siedmiu lat dziesięciu albumów zawierających nieznane nagrania Jacksona oraz nowe wersje znanych przebojów.

Kalendarz o tym wie...


Wszyscy z niego korzystamy. Mamy go w mieszkaniach, laptopach, komórkach. Nasze życie, codzienne czynności są mu ściśle podporządkowane, a bez niego stalibyśmy się – nie przesadzając ...

Odnawialne źródła energii


- Chcielibyśmy rozwijać współpracę gospodarczą pomiędzy naszymi krajami. Mam nadzieję, że spotkania przedstawicieli polskiego i emirackiego biznesu zaowocują ciekawymi projektami w przyszłości - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas rozmów z ministrem gospodarki Zjednoczonych Emiratów (ZEA) Arabskich Sultanem bin Saeed Al.- Mansourim. Spotkanie odbyło się 27 stycznia br. w MG. [MATERIAŁ FILMOWY]

Motorola AURA Diamond Edition


Motorola zaprezentowała telefon - AURA Diamond Edition. Komórka stanowi połączenie 18-karatowego złota, 34 diamentów i soczewki chroniącej wyświetlacz wykonanej z szafirowego szkła.

Rząd Rosji ocalił Gazprom przed celnikami


Opera Software udostępnia nową wersję beta przeglądarki internetowej Opera 10.50. Obecnie kompilacja ta dostępna jest tylko w wersji dla systemów operacyjnych Windows.

Łódź. Projekt Gehry'ego będzie kosztował ok. 450 mln zł


Aż cztery z pięciu tytułów nominowanych do Independent Spirit Awards w kategorii \\\\\\\"najlepszy film roku\\\\\\\" miało swoją premierę na festiwalu w Sundance.