Brak konkretów w sprawie fuzji Gazpromu z Naftohazem


Rosja nie przekazała dotąd Ukrainie żadnych konkretów w sprawie propozycji premiera Władimira Putina dotyczącej możliwego połączenia Gazpromu z ukraińskim Naftohazem - oświadczył w czwartek szef ukraińskiego rządu Mykoła Azarow.

Aż 67 owiec zginęło w poniedziałek w południowo-zachodnich Niemczech, gdy dwa psy zagoniły je na tory wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy. Od wtorku w sieci Polkomtela, a w 2010 r. w Cyfrowym Polsacie dostępny będzie mobilny internet o szybkości do 21 Mb/s. To ważny etap w internetowej rewolucji, którą we wrześniu rozpoczęła Era Dotychczasowe rozmowy w sprawie uzyskania przez PKN Orlen kontroli operacyjnej nad litewskim terminalem Klaipedos Nafta, głównym punktem eksportowym produktów Orlen Lietuva, nie przyniosły rezultatu - poinformował we wtorek PAP rzecznik płockiego koncernu Dawid Piekarz.Dwie trzecie mieszkańców Francji sprzeciwia się podatkowi od emisji CO2, który rząd tego kraju chce wprowadzić od przyszłego roku - poinformował serwis PAP Nauka. Dane te ... Dziś Greenpeace złożył do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska zażalenie na postanowienie Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Poznaniu o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie zatrzymania zrzutu wód kopalnianych z planowanej odkrywki Tomisławice. Podając wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2009 r. prezes Jutrzenki Jan Kolański zapowiedział przegląd portfela marek, ograniczenie ich liczby i silne wspieranie sprzedaży kilku strategicznych brandów.

Bezpieczeństwo dostaw energii jest zagrożone ze względu na pogarszający się stan techniczny infrastruktury energetycznej - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli

W niedzielę upływa ostateczny termin, w którym Qatar Investment Authority ma dać odpowiedź, czy zaangażuje się w projekt przejęcia praw do zakupu majątku stoczni Gdynia i Szczecin po dotychczasowym inwestorze funduszu Stichting Particulier Fonds Greenrights - powiedział PAP rzecznik resortu skarbu Maciej Wewiór. W Barcelonie rozpoczął się w poniedziałek 4-dniowy kongres bezpieczeństwa informatycznego The Black Hat. Zostaną na nim zaprezentowane zarówno rodzaje włamań do oprogramowania i baz danych firm, jak i sposoby zaradzania cyberprzestępczości tego rodzaju - poinformował największy branżowy portal i tygodnik informatyczny Computerworld.

Urząd Komunikacji Elektronicznej ponownie przypomina, że od końca września 2009 r. zmieni się dotychczasowy sposób wybierania numerów. Polska domaga się od strony niemieckiej wkopania gazociągu Nord Stream w dno morskie w strefie, gdzie będzie on przecinać szlak morski prowadzący do zespołu portów Szczecin-Świnoujście - powiedział w czwartek w Szczecinie wiceminister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski.

Badania naukowe potwierdzają, że światło wywołuje tzw. efekty fotobiologiczne. Prekursorem światłoterapii i badań naukowych nad wpływem światła na żywe organizmy był Amerykanin John Nash Ott (1909-2000). To on odkrył, że tylko pełne spektrum światła naturalnego jest jednym z warunków pełnego zdrowia roślin, zwierząt i ludzi. Odkrył również, że na zdrowie psychiczne wpływa tzw. „temperatura” koloru, powiedzielibyśmy – „intonacja” barwy.

czytaj dalej



Ukraina ograniczy zakupy rosyjskiego gazu


Ukraina kupi w Gazpromie w sumie 33 mld m3 gazu, a w przyszłym 25 mld m3. - informuje "Rzeczpospolita".

Złoty umacniał się do południa w środę, później się osłabiał


# dochodzi wypowiedź prezesa GPW Ludwika Sobolewskiego #

Puls Biznesu: Lata świetlne przed warszawskim city


Proces starzenia się pozostawia na naszym ciele wyraźne ślady. Widząc to tracimy pewność siebie. W naszych głowach pojawia się myśl o chirurgii plastycznej. Warto wtedy rozważyć alternatywne rozwiązanie.

PKP Przewozy Regionalne: podniesienie kapitału i zmiana nazwy


Przedstawiciele 16 województw, do których należy PKP Przewozy Regionalne, zdecydowali w poniedziałek m.in. o podniesieniu kapitału zakładowego spółki i zmianie nazwy przewoźnika. Tematem spotkania były również sprawy związane z zadłużeniem PKP Przewozy Regionalne wobec spółek Grupy PKP.

Fuzja w e-zdrowiu za 1,3 mld dol.


AllscriptsMisys Healthcare Solutions i Eclipsys - dwie amerykańskie spółki z branży IT, zajmujące się wdrażaniem systemów informatycznych w sektorze zdrowotnym, łączą siły. Wartość fuzji wycenia się na 1,3 mld dol.

Rosjan coraz mniej


Czy wiesz, że… Kryzys demograficzny w Rosji, który trwa od upadku Związku Radzieckiego może doprowadzić do tego, że w granicach Federacji Rosyjskiej w 2050 roku będzie mieszkać ...

W czwartek ogłoszenia w prasie ws. stoczniowych przetargów


Kino azjatyckie po raz kolejny jest bardzo mocno reprezentowane w Cannes. 5 na 19 filmów w oficjalnej selekcji konkursowej pochodzi z Azji, począwszy od "Chongqing Blues" Chińczyka Wanga Xiaoshuai'a pokazanego w czwartek, 13 maja, i "The Housemaid" Koreańczyka Im Sanga-soo, który dołączył do walki o Złotą Palmę.

Wybrzeże Kości Słoniowej: Rząd zawiesił nadawanie telewizji France 24


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Cesarzowa Ku swojemu ogromnemu zaskoczeniu odczujesz niezwykły przypływ energii, organizm będzie pracował na najwyższych obrotach. Wykorzystaj sprzyjający ci klimat dla tego, co od dawna było twoim marzeniem - zaplanuj szalony wyjazd, albo randkę z kimś, kogo znasz tylko ze słyszenia. Nowości ci sprzyjają. horoskop.wp.pl

WIG20 rośnie we wtorek po południu, dzięki dobrym nastrojom globalnym


\\\"\\\" Sąd Okręgowy w Gliwicach ma rozpoznać wniosek o wszczęcie postępowania lustracyjnego wobec posła Lewicy Wacława Martyniuka. Instytut Pamięci Narodowej zarzuca mu kłamstwo lustracyjne.

Sprzedaż Belvedere spadła o 26,4% do 644,5 mln euro w I-III kw. 2009 r.


O kontrolerze Projekt Natal dla konsoli Xbox 360 słyszeliśmy już parę razy. Teraz dowiadujemy się, że na premierę przygotowano 5 milionów sztuk i 14 gier. Cena kontrolera ma wynieść 50 dolarów.

Słowenia dołączy do budowy South Stream


Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, w sobotę w Moskwie premier Słowenii Borut Pahor podpisze umowę w sprawie dołączenia tego kraju do gazociągu South Stream.

Antyrządowe manifestacje w Grecji: ponad 10 tys. protestujących


- Ponad 10-tysięczny tłum manifestował w greckich Salonikach przeciw "antyspołecznej polityce" rządu, który zapowiedział niedawno przyśpieszone wybory - informuje agencja AFP.

Za pożyczkę gotówkową możesz przepłacić pięciokrotnie


Raty na karcie kredytowej i pożyczka gotówkowa to najczęściej wybierane sposoby finansowania wydatków na przybory szkolne. Ale uwaga, na rynku aż roi się od ofert naszpikowanych dodatkowymi kosztami - wynika z raportu Expandera Niezależnego Doradcy Finansowego.

Wartości jednostek funduszy inwestycyjnych - 10.12.2009


Prywatyzacja Przedsiębiorstwa Turystyczno-Handlowego (PTH) "Trybunalskie" z Piotrkowa Trybunalskiego odbędzie się w drodze aukcji publicznej - poinformował resort skarbu. Wcześniej ministerstwo planowało zaprosić inwestorów do negocjacji w tej sprawie.

Azoty Tarnów sprzedały spółkę zależną ZBACh


Azoty Tarnów sprzedały swoją spółkę zależną Zakład Budowy Aparatury Chemicznej (ZBACh). Nabywcą jest inwestor branżowy - płocka grupa kapitałowa Petro Mechanika SA.

Ceny benzyn na stacjach mogą przestać spadać, diesel może drożeć


Spółka w specjalnym komunikacie zapowiedziała, że z powodu braku perspektyw rozwoju postanowiła zamknąć swoje markety w Rosji.

IDMSA nadal rekomenduje 'kupuj' dla Multimedia Polska, wycena 9,10 zł


Grupa Lotos od środy podwyższa hurtowe ceny benzyny od 19 do 21 zł na tysiąc litrów, oleju napędowego o 36 zł, a oleju opałowego o 39 zł na tysiąc litrów - podało biuro prasowe spółki.

Biełenergo grozi odcięciem zasilania Kaliningradu i krajów nadbałtyckich


Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, białoruski koncern energetyczny Biełenergo zapowiada odcięcie tranzytu rosyjskiej energii elektrycznej do Kaliningradu i krajów nadbałtyckich.

23 mld dol. dla pracowników Goldman Sachs


Niektórzy nawet w kryzysie mają prawdziwą hossę! Pracownicy banku inwestycyjnego Goldman Sachs z niecierpliwością czekają na największe w historii premie.

Pożyczki międzybankowe w strefie euro najdroższe od października


Czas pana prezesa Kaczyńskiego, pana marszałka Komorowskiego w Polsce się kończy, niezależnie od tego, ile procent w sondażach będą dostawali - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Bartosz Arłukowicz.