W Senacie o ustawie o wspieraniu rozwoju szybkiego internetu


Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska przekonywała w środę senatorów, że wejście w życie ustawy o wspieraniu usług telekomunikacyjnych to unijne dotacje na szybki internet w Polsce i mniejsze ceny za korzystanie z sieci.

Ogłoszono przetarg na budowę autostrady A1 Świerklany – Gorzyczki Wprawdzie dziś prima aprilis, ale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad udało się ogłosić, zgodnie z harmonogramem - ... Mimo negatywnej wymowy wczorajszej sesji, dziś rynek stanie przed kolejną szansą na wzrost. A to za sprawą inwestorów z Nowego Jorku, którzy obronili swój rynek przed spadkami. Gazociąg Nord Stream z Rosji do Niemiec na skrzyżowaniu z torami wodnymi do Świnoujścia zostanie zakopany i przesunięty, aby nie blokować drogi do polskiego portu - zapowiedziało w piątek konsorcjum. Ale nie jest pewne, czy Nord Stream wypełni całkowicie polskie postulaty.Rząd radykalnie podnosi prognozy dla polskiej gospodarki. Według wicepremiera Waldemara Pawlaka, dziura w kasie państwa będzie znacząco mniejsza niż szacowano kilka miesięcy temu, pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Fortum rozpoczęło działalność handlową na rynku energii elektrycznej w Polsce. Pierwsza transakcja została zawarta na Platformie Obrotu Energią Elektryczną – poee w środę, 9 grudnia. W związku z katastrofą w Sajano-Szuszyńskiej elektrowni wodnej Rosja zamierza wprowadzić już w przyszłym miesiącu czasową regulacje cen energii elektrycznej przez państwo – informuje „Rzeczpospolita”.

Zgodnie z wyrokiem ETS z grudnia 2008 r. podatnicy posiadający tzw. samochody z kratką mogą odliczać podatek VAT od zakupu paliwa służącego do ich napędu. Dodatkowo mogą odliczać całą wartość podatku naliczonego z tytułu zakupu takich samochodów czy też od rat leasingowych bądź najmu. Niestety auto, które jest ciężarowe w podatku VAT może się okazać osobowym w podatku dochodowym. Jak to możliwe?

Polska otrzyma z Unii Europejskiej 11 mld euro na zwiększenie zatrudnienia i szkolenia, z czego 4,5 mld euro pochłoną koszty administracyjne - informuje Dziennik Gazeta Prawna. W 2009 roku banki poczuły w pełni efekty kryzysu, a co za tym idzie ucierpieli też ich klienci. To był trudny rok dla kredytobiorców.

Tak wyglda zweryfikowana prognoza maksymalnego poziomu fali powodziowej w Warszawie, któr poda Jacek Kozowski, wojewoda mazowiecki na briefingu w Centrum Zarzdzania Kryzysowego m.st. Warszawy. I nie ... Według środowiska lewicy, przed zbliżającym się szczytem klimatycznym w Kopenhadze wszystkie organizacje polityczne powinny porozumieć się w sprawie wypracowania polskiego stanowiska na temat sposobów ochrony klimatu. Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński zapowiedział, że klub Lewicy będzie wnioskował o dyskusję w tej sprawie w Sejmie. Posłanka Lewicy Anita Błochowiak powiedziała we wtorkowej sejmowej debacie nad projektami ustawy o grach hazardowych, że jej ugrupowanie domaga się rzetelnej i uczciwej pracy nad ustawą w "świetle kamer", nie w "trybie pilnym" podczas jednego posiedzenia Sejmu.Katarzyna Nowak - Kwiatkowska. Police Związkowcy z Elektrowni Kozienice po raz kolejny wstąpili z inicjatywą odłączenia Elektrowni Kozienice od Enei. Miesięcznik Consumer Reports opublikował badanie lojalności klientów Toyoty, z którego wynika, że japoński koncern cieszy się coraz mniejszym zaufaniem. Nadal jednak duża część posiadaczy aut japońskiego koncernu, w przypadku wymiany auta, wybrałaby Toyotę.

Zmawiają się, bo w sieci za tanio. Wywiad z prezes UOKiK


Dla zmów cenowych nie ma żadnych wyjątków czy progów tolerancji - mówi Gazecie Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Pod koniec lipca rusza kampania zachęcająca do zamiany sprzedawcy energii


W ramach kampanii promującej możliwość zmiany sprzedawcy energii elektrycznej, która ruszy w przyszłym miesiącu, wykorzystane zostaną miedzy innymi popularny serial i teleturniej w TVP.

Papierosy w kajakach(?) na mistrzostwa wioślarskie


Obywatel Ukrainy Oleg K. zgłosił się do odprawy celnej w Dorohusku, że wiezie kajaki na zawody do Monachium. Jego zdaniem sportowcy, reprezentujący Ukrainę, mieli dojechać do ...

Zlikwidowali nielegalną wytwórnię tytoniu


Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Poznaniu zlikwidowali nielegalną wytwórnię tytoniu. Policjanci zatrzymali dwóch odbiorców z Trójmiasta, którzy przewozili ...

Bankowcy w Wielkiej Brytanii walczą o bonusy


- profesora naszej uczelni, który został wyróżniony w dziewiątej edycji konkursu „Zostańcie z nami!”, organizowanego przez tygodnik „Polityka” od 2001 r. Nagroda przyznawana jest młodym naukowcom ze wszystkich dziedzin nauki. Beneficjenci muszą wykazać się wyróżniającymi publikacjami, prowadzić interesujące badania naukowe na wysokim poziomie, a także mieć uzdolnienia dydaktyczne. Gratulujemy!

Enea chce wybrać w tym roku wykonawcę bloku wartego 5,3-5,5 mld zł w Kozienicach


Krzysztof Wasita nie będzie już reprezentował interesów Justyny Steczkowskiej. W katastrofie pod Smoleńskiem zginęła żona menedżera. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Justyna musi mieć fachową opiekę impresaryjną, a ja nie jestem w tym czasie Jej tego zapewnić\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" - napisał w specjalnym oświadczeniu.

IBnGR – optymistyczna prognoza III kwartału


Jest dobrze.... Według szacunków Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową - w trzecim kwartale polska gospodarka będzie rozwijała się szybciej niż w miesiącach poprzednich. Zdaniem ekspertów Instytutu ...

Enea: związki potestują przeciw prywatyzacji


- Sprzedanie większościowego pakietu akcji spółki firmom zagranicznym uderza w bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju - mówi Dariusz Caban, przewodniczący Solidarności w szczecińskiej Enei.

Rabobank: Merill Lynch oszukiwał tak samo jak Goldman Sachs


Holenderski bank przyznał, że został oszukany przez Merill Lynch w ten sam sposób jak oskarżony w piątek bank Goldman Sachs oszukiwał swoich klientów

Zmiana warty w TVN


Największa telewizja komercyjna w Polsce ma nowego prezesa. Został nim Markus Tellenbach, obecnie szef rady nadzorczej platformy cyfrowej Sky Deutschland.

"Dziennik Polski": Wiele mówią, mało płacą


Z najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że Małopolanie zajmują drugie miejsce w kraju w kategorii zobowiązań wobec operatorów telefonii komórkowej, pisze "Dziennik Polski".

Związki zawodowe żądają gwarancji


W związku z planami prywatyzacyjnymi rządu, związki zawodowe powracają z roszczeniem przyznania im gwarancji zatrudnienia. Wydawało się, że tego typu postulaty już dawno odeszły w zapomnienie, jako że są zupełnie sprzeczne z zasadami wolnego rynku. Zdaniem Konfederacji Pracodawców Polskich, w sytuacji spowolnienia gospodarczego, składanie tego typu żądań jest zwykłą nieodpowiedzialnością.

Brzoskwinie w puszkach (canned peaches) - Nowa Zelandia - zakończenie postępowania antysubsydyjnego przeciwko UE


14 października 2009 r. Nowa Zelandia zakończyła postępowanie antysubsydyjne przeciwko przywozowi z UE brzoskwiń w puszkach (canned peaches).

Time Warner bierze rozwód z AOL


W grudniu, po dziewięciu trudnych latach, AOL zostanie odłączony od Time Warner i przekształcony w niezależną spółkę. Zamiast drugiego Microsoftu fuzja obu koncernów zapisze się jako jedna z największych korporacyjnych katastrof w historii.

NWZ UniCredit zaakceptowało podniesienie kapitału o max. 4 mld euro


Pomoc państwa i samorządów dla ofiar klęsk żywiołowych będzie zwolniona z podatku dochodowego - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT opracowany w Ministerstwie Finansów.

Pekao pożyczył pół miliarda euro. Na co ta góra pieniędzy? Na bieżącą działalność


W firmach produkcyjnych, jak w żadnych innych przedsiębiorstwach, pracownicy są świadomi z czego wynikają ich zarobki. Wiedzą z jaką efektywnością pracowali, widzą ile artykułów wytworzyli i jaką miały one jakość.

Na otwarciu WIG zyskał 0.442%


\\\"\\\"VII Monet I po co tak się szarpać\\\? Sprawy od dawna układały się w jednoznaczną, niezobowiązującą historię. I takie było przecież twoje założenie. Więc dlaczego chcesz temu nadać teraz inny, bardziej głęboki sens\\\? W tym układzie to już niemożliwe, trzeba rozejrzeć za nowym rozwiązaniem. horoskop.wp.pl

PGNIG omija ustawę o zamówieniach publicznych?


Zasady na jakich odbywa się realizacja inwestycji w sieć gazowniczą w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie umożliwiają na ominięcie ustawy o zamówieniach publicznych przy zakupach rur i innych materiałów – pisze „Puls Biznesu”.

Pięć łódzkich hoteli pójdzie pod młotek


Centrum, Światowit, Savoy, Mazowiecki i Polonia - 5 starych, znanych łódzkich hoteli idzie pod młotek. Ministerstwo Skarbu Państwa właśnie zaczęło prywatyzację zarządzającej nimi spółki Centrum-Hotele. - ...

TP SA będzie rozszerzać zasięg internetu w technologii CDMA


Mobilny dostęp do internetu w technologii CDMA oferowanego przez Telekomunikację Polską ma objąć pod koniec roku 85,9 proc. kraju