Co Ukraina odda za tańszy gaz?


Dziś w Moskwie będzie gościł ukraiński minister energetyki Jurij Bojko. Celem jego wizyty są rozmowy na temat zmian w kontrakcie gazowym - donosi "Rzeczpospolita".

Szef banku centralnego USA (Fed) ogłosił, że amerykańska gospodarka ma za sobą najgorszy kryzys finansowy od czasów Wielkiej Depresji. I jest na ostatniej prostej do długo oczekiwanego ożywienia. Już od dłuższego czasu zaczynam mieć poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu brak znaku równości między moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej. Polskie Linie Kolejowe otrzymają ponad 41 mln zł dotacji ze środków unijnych na modernizację linii kolejowej nr 96 Tarnów - Leluchów na odcinku Tarnów - Stróże w Małopolsce. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi blisko 64 mln zł.Po dwu i półrocznym okresie, kiedy ceny pozostawały na nie zmienionym poziomie, Vattefall zapowiedział podwyżki dla swoich klientów w Hamburgu i Berlinie. Zdobywca Oskara, Russell Crowe, zostanie doceniony przez pocztę w rodzimej Australii. Już wkrótce będzie można kupić znaczki z podobizną aktora upamiętniające jego filmową rolę Robin Hooda. Problem nie polega w wyborze formy własności przedsiębiorstw energetycznych, ale ocenie jej efektywności oraz zdolności wymuszenia skuteczności zarządzania - powiedział Herbert Leopold Gabryś, były wiceminister przemysłu i handlu podczas Europejskiego Seminarium Energetycznego w Belwederze w dniu 26 lutego.

Latem Polska może podpisać kilka nowych umów na sprzedaż praw do emisji CO2 - podał minister środowiska Andrzej Kraszewski. Zaznaczył, że będą to "niezbyt duże transakcje". Jesienią może być więcej zainteresowanych zakupem tych uprawnień - dodał.

Trudno oczekiwać od Banku Anglii i ECB decyzji o zmianie stóp procentowych, kiedy znajdują się one na najniższych poziomach w historii, a w gospodarkach pojawiają się pierwsze sygnały stabilizacji. Bez dokończenia prywatyzacji, ograniczenia wydatków socjalnych i zachęcania Polaków do dłuższej pracy nie wzbijemy się po kryzysie - ostrzega prof. Leszek Balcerowicz

Rosnąca świadomość odbiorców energii elektrycznej sprawia, że sprzedawcy energii zaczynają poświęcać coraz więcej uwagi marketingowi i sprzedaży – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Komunikat BOTM 80/2009 Dotyczy terminarza ważności zezwoleń z kontyngentu 2009 r. w przewozach osób i rzeczy Na stronie Biura Obsługi Transportu Międzynarodowego ukazała się informacja na temat ważności ... Na gazoport w Świnoujściu, gazociąg Balic Pipe do Danii oraz połączenia z Niemcami i Czechami Komisja Europejska przyznała Polsce ponad 150 mln euro grantów.W ub.r. internetowy gigant zarobił w polskim internecie ponad 300 mln zł - wynika z nieoficjalnych informacji Gazety Ministerstwo Skarbu w poniedziałek po południu poinformuje, czy agencja rządowa Qatar Investment Authority jest zainteresowana zakupem majątku stoczni Gdynia i Szczecin - powiedział PAP rzecznik resortu Maciej Wewiór. Około 5 tysięcy bankierów z londyńskiego City może liczyć na noworoczne premie w wysokości ponad 1 mln funtów. Daje to zawrotną sumę 5 mld funtów - donosi w czwartek Press Association, powołując się na lorda Mynersa, ministra stanu ds. City w brytyjskim rządzie.

Na ratunek Łapom ruszyli czytelnicy Gazety Wyborczej


Czytelnicy Gazety poruszeni dramatyczną sytuacją mieszkańców podlaskich Łap - chcą pomóc. Proponują jedzenie, odzież, a nawet pracę.

Rybołówstwo: Senat za wejściem Polski do EuroFish


Do 15 kwietnia nadsyłać można prace na konkurs dla dziennikarzy \\\\\\\"Partnerstwo Wschodnie - co nas łączy, co dzieli\\\\\\\". Do organizowanego przez Rzecznika Praw Obywatelskich konkursu zgłaszać można materiały pokazujące inicjatywy oparte na współpracy osób, organizacji pozarządowych lub samorządów lokalnych między Polską a krajami Partnerstwa Wschodniego.

ECO. Umowa na przebudowa źródła ciepła


Energetyką Cieplną Opolszczyzny podpisała 20 maja 2010 roku umowę z wykonawcami zadania "Przebudowa źródła ciepła w Opolu".

Energetyczna współpraca Czech i Rosji


Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, podczas wizyty prezydenta Czech Vaclava Klausa w Moskwie uzgodniono zakres przyszłej współpracy z Rosją w obszarze energetyki.

Jasiński: komisja gospodarki chce informacji ws. dostaw gazu


- Sejmowa komisja gospodarki chce w przyszłym tygodniu zająć się negocjacjami między Polską a Rosją w sprawie dostaw gazu. Szef komisji Wojciech Jasiński (PiS) powiedział PAP, że komisja wezwie ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, by przedstawił informację w tej sprawie.

Poliestrowe włókna odcinkowe (polyester staple fibres PSF) - Korea - zbliżające się wygaśnięcie ceł antydumpingowych


Zawiadomieniem z 17 października 2009 r. KE poinformowała o zbliżającym się wygaśnięciu ceł antydumpingowych nałożonych na przywóz do UE poliestrowych włókien odcinkowych (polyester staple fibres PSF) pochodzących z Korei.

MG: wzrost PKB w całym 2009 r. będzie zbliżony do 1,5 proc.


Wzrost PKB w całym 2009 roku będzie zbliżony do 1,5 proc., a w czwartym kwartale tego roku wyniesie blisko 2,5 proc. - szacują analitycy resortu gospodarki.

We wtorek problemy z wodą w Katowicach


Całkowity brak wody w jednej dzielnicy Katowic i możliwy brak w czterech kolejnych zapowiadają na wtorek Katowickie Wodociągi. Przyczyną będą prace, które zabezpieczą w tym mieście wodociągowe zbiorniki wyrównawcze przed skutkami spodziewanych szkód górniczych.

Prawie 11% bezrobocia we wrześniu


GUS o rynku pracy we wrześniu Dane GUS skorygowały prognozę poziomu bezrobocia wystawioną przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Stopa bezrobocia rejestrowanego wzrosła we wrześniu o 0,1 ...

"Rz" Elektrim, kamienica i zarzuty śledczych


Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła zarzuty niedopełnienia obowiązków i braku nadzoru Jackowi W., który zasłynął jako najkrócej urzędujący prezes PKN Orlen - ustaliła "Rzeczpospolita".

Rozmowy PGNiG z Gazpromem w czwartek


Chwilę przed godz. 19 otrzymaliśmy potwierdzenie - jest pierwszy przypadek wirusa H1N1 w Polsce - powiedziała dzisiaj na specjalnie zwołanej ...

Odpowied wicepremiera Waldemara Pawlaka na interpelacje poselskie dotyczce rynku spirytusu surowego i bioetanolu


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w pismach z 1 kwietnia br. odpowiedział na interpelacje posłów: Dariusza Lipińskiego, Michała Stuligrosza, Pawła Arndta, Krzysztofa Tyszkiewicza, Stanisława Wziątka i Andrzeja Grzyba w sprawie funkcjonowania rynku spirytusu surowego i bioetanolu.

PEP chce przeznaczyć zysk z 2009 r. na wypłatę dywidendy


Zarząd PEP złoży wniosek, aby cały zysk osiągnięty w roku 2009 przekazany został przez Walne Zgromadzenie na fundusz rezerwowy przeznaczony na przyszłą wypłatę dywidendy.

Rostowski: Liczę na dobrą współpracę z Markiem Belką i NBP


Aż 22 płyty chce jeszcze w tym roku wydać Maryla Rodowicz. Królowa estrady nie zwalnia tempa.

Deputy Minister Szejnfeld: Poland attractive to Spanish investors


Cooperation in the field of renewable energy and the construction sector and the development of investment activities of Polish and Spanish companies were the main issues discussed by Deputy Minister of Economy Adam Szejnfeld during his visit to Spain. On 12–13 September this year the Ministry's Secretary of State visited Zaragoza and Madrid.

PEP prognozuje wzrost zysku o 27% r/r do 56 mln zł w 2010 r.


Wygląda na to, że Polska odkłada na kilka lat na półkę plany wielkich zmian. Ponieważ nie udało się obecnemu rządowi zwiększyć wpływów z prywatyzacji, przygotować gospodarki do euro, ani nawet uprościć przepisów dla przedsiębiorczości, zdaje się on koncentrować na już rozpoczętych projektach, takich jak budowa dróg, i pod koniec swojej kadencji znacznie spuścił z tonu.

Archiwa


...

Kto chętny na PZU? W połowie kwietnia księga popytu


Koncern Naftohaz ma zapłacić 197 mln dol. spółce RosUkrEnergo, która do 2009 r. była wyłącznym importerem gazu na Ukrainę.

Waldemar Pawlak the new minister of economy


On November 16th, minister Piotr Grzegorz Woźniak officially handed over his duties to the newly appointed deputy prime minister, minister of economy Waldemar Pawlak.

Wymieniaj się wiedzą logistyczną


LogisticsTube – portal dla liderów Poznaj ludzi z całej Europy, wymień się materiałami szkoleniowymi i stań się liderem w branży logistycznej. Aby to osiągnąć wystarczy zalogować się ...