IX Forum Młodej Logistyki - Kuźnia kreatywności


Studenckie Koło Logistyki Stosowanej pragnie poinformować o zbliżającym się wielkimi krokami IX Forum Młodej Logistyki. Odbędzie się ono w dniach 15-17 kwietnia 2010 r. w okolicach ...

Choć rząd jest zdeterminowany, by sprzedawany przez Irlandczyków Bank Zachodni WBK trafił w polskie ręce, problemem mogą być pieniądze. Dla dużego zagranicznego banku połknięcie BZ WBK byłoby o wiele prostsze niż dla PKO BP, pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Właścicieli produkowanych przez Microsoft smartfonów Sidekick czekała dziś niemiła niespodzianka. Wszystkie ich dane: numery telefonów, adresy i zdjęcia wyparowały. Powód? Dziwna awaria serwerów Na temat budowy w Polsce elektrowni jądrowej z Robertem T. Pearcem, dyrektorem działu projektów międzynarodowych w amerykańskim Westinghouse Electric Company rozmawiała „Rzeczpospolita”.– The fact that the route of the gas pipeline passes through the Polish exclusive economic zone obliges Nord Stream AG to act in accordance with the provisions of the Polish law. Unless Nord Stream complies with all the regulations concerning the procedures under the Espoo Convention, inter alia, if the outcome of the environmental impact assessment is not positive, the construction of the gas pipeline will not commence - the Minister of Economy – Piotr Wozniak said at the conference on the presentation of the Polish stand on the construction of the Nord Stream gas pipeline. Z powodu kiepskich zbiorów w ubiegłym roku i niespodziewanych mrozów na Florydzie kontrakty na sok pomarańczowy wzrosły w ubiegłym tygodniu o 17 proc., osiągając najwyższe ceny od dwóch lat. Niespodziewanie w poniedziałek indeksy spadły o 13 proc. - To jakiś Dziki Zachód - mówi Dominick Minervini, który na poniedziałkowych transakcjach zarobił 8 tys. dolarów Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Władimir Babkin, który 19 lutego na polowaniu w lasach Uralu zastrzelił Konstantina Pawłowa, dyrektora spółki Gazprom-Nadym, został oskarżony o „nieumyślne zabójstwo”.

Linie lotnicze Air New Zealand zamówiły 14 samolotów Airbus A320, które zastąpią dotychczasową flotę 15 maszyn Boeing 737-300, obsługujących loty krajowe. Samoloty będą napędzane silnikami IAE. ...

Niemiecki indeks DAX na zamknięciu wzrósł o 0,69 proc., do 5.536,37 pkt. (PAP) Po raz trzeci w tym roku Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się w prestiżowym rankingu edukacyjnym „Financial Times”, jako jedyna polska szkoła wyższa. Zajęła 42 miejsce wśród 70 najlepszych europejskich uczelni biznesowych. 7 grudnia „Financial Times” opublikował „European Business Schools Ranking 2009”, który zamyka listę corocznie ogłaszanych sześciu rankingów edukacyjnych.

Kilkuset pracowników grupy kapitałowej Matkowski S.A. protestowało w piątek przed centrum handlowym IKEA w Poznaniu. Protestujący twierdzą, że koncern nie dotrzymał warunków podpisanego trzy lata temu kontraktu i chcą, aby ten wywiązał się z zobowiązań. W przeciwnym razie - jak mówią - ich firma upadnie. Klęska największej prywatyzacji w tym roku. Niemieckie RWE, główny kandydat do kupna poznańskiego koncernu energetycznego Enea, ogłosiło, że wycofuje się z transakcji. Skąd budżet weźmie teraz zaplanowane z tej prywatyzacji 8-10 mld zł? W 2009 roku deficyt sektora finansów publicznych we Francji wyniósł 7,5 proc. PKB - to rekordowy poziom w historii tego kraju. Dane są nieznacznie lepsze od przewidywań rządu, który w styczniu zakładał, że poziom deficytu wyniesie 7,9 proc. PKBBielski magistrat prosi mieszkańców o pomoc w opracowaniu planu działań na rzecz zrównoważonej energii dla miasta Bielsko-Biała. Od nowego roku rozpoczęła działalność nowa spółka niemieckiego koncernu energetycznego RWE - RWE Technology. Firma będzie odpowiedzialna za realizację inwestycji w nowe moce oraz modernizacje istniejących elektrowni koncernu. Telekomunikacja Polska (TPSA) ma obecnie wolne zasoby finansowe w wysokości nawet 8 mld zł, które może przeznaczyć na przejęcia, poinformował w poniedziałek prezes TPSA Maciej Witucki

Rostowski: Rząd progów nie ruszy


- Absolutnie nie zamierzamy zmieniać czy zawieszać obowiązywania progów ostrożnościowych dotyczących długu publicznego - powiedział wczoraj Gazecie minister finansów Jacek Rostowski.

Asseco Systems liczy na min. 2 duże kontrakty w automatyce budynkowej w 2010 r.


Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, wzrósł w porównaniu ze styczniem 2010 r. o 2,7 pkt proc. do minus 15,7 pkt proc. - wynika z komunikatu GUS.

"Puls Biznesu": Gazele zapominają o kryzysie


W ciągu kwartału nastroje na rynku zmieniły się nie do poznania. Coraz więcej małych i średnich firm ma kryzys za sobą, wynika z badania "Pulsu Biznesu" wśród najlepszych przedsiębiorstw, zwanych Gazelami Biznesu.

Targuj się o cenę mieszkania, możesz zaoszczędzić nawet 20 proc.


Ponad rok temu rozpoczęły się problemy ze sprzedażą mieszkań zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Dla kupujących to była prawdziwa szansa, bo deweloperzy chętnie obniżali ceny, aby zainteresować jak najwięcej potencjalnych klientów. Teraz sytuacja nieco się zmieniła, bo rynek się ożywił. Na jaki upust można liczyć dzisiaj?

Cennikowe wpływy reklamowe TVN wzrosły w I-V o 3,4% r/r do 1,21 mld zł


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Deputy Prime Minister Pawlak Meeting with Ambassador of Japan


– We are looking to the expansion of economic cooperation between our countries, particularly in the area of modern technologies – said Deputy Prime Minister Waldemar Pawlak during his talks with Japan’s Ambassador to Poland Ryuichi Tanabe and representatives of Japanese business. The meeting was held on 24 September in Warsaw.

Dozór techniczny


Na Narwi powstanie sześć małych elektrowni wodnych?


Jak podaje Kurier Poranny, na Narwi może powstać sześć małych elektrowni wodnych.

Kopex ustalił cenę emisyjną do 6,7 mln akcji serii C na 23,50 zł


Minister przemysłu i minerałów Iraku Fawzi Hariri ocenił w rozmowie z PAP, że kontrakty rządowe jego kraju na najbliższe dwa lata mogą być warte od 20 do 30 mld dolarów. Jego zdaniem, Polska ma szansę na zawarcie kontraktów z Irakiem wartych kilka miliardów dolarów.

Pawlak ws. ustawy hazardowej: będą wysokie podatki (krótka)


Pod koniec stycznia 2010 roku na jedyny koncert przyjedzie do Polski holenderska formacja The Gathering.

Irlandczycy uciekają przed kryzysem za granicę


Ambasada Australii w Dublinie wydała w tym roku 2,5 tys. wiz, o 25 proc. więcej niż w poprzednim roku - pisze The Irish Times.

Orlen planuje budowę elektrowni gazowej we Włocławku


Dzięki sprzedaży części rezerwy ropy Orlen zmniejszy zadłużenie i już w tym roku może podjąć decyzję o budowie we Włocławku elektrowni opalanej gazem

Złotówka nie udźwignie greckiego kryzysu


Zła wiadomość dla osób, które mają kredyty w walutach lub zaplanowali wakacje za granicą. - W sezonie urlopowym za euro zapłacimy więcej niż cztery złote - przewidują analitycy.

Grupa Lotos może osiągnąć 30% udziału w hurtowym rynku paliw przed 2012 r.


Nowe regulacje zmuszają banki, żeby informowały klientów o prawdziwych kosztach korzystania z plastikowych pieniędzy.

Szejnfeld: Ludzie mają takie same żołądki


Płace nie powinny zależeć od siły presji załóg - mówi poseł PO, były wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld.

FIXING NBP: 3.3295 zł za dolara; 4.0877 zł za euro


Dziś przed południem Naczelny Sąd Administracyjny zdecydował, że nie przywróci pozwolenia na budowę 192-metrowego apartamentowca obok Złotych Tarasów. Robotnicy nie mogą wrócić na budowę, a to oznacza, że zbudowany do 1/3 wysokości szkielet będzie straszył w samym centrum Warszawy w trakcie Euro 2012

Liderzy z NewConnect awansują do NewConnect Lead


Spółki mające realne szanse na przejście na główny parkiet GPW zostaną zakwalifikowane do nowego segmentu spółek-liderów NewConnect Lead

Irak: dymisja ministra elektryfikacji po protestach


Minister elektryfikacji Karim Wahid al-Hasan podał się do dymisji po kryzysie wywołanym protestami przeciwko racjonowaniu prądu - poinformował we wtorek oficjalny dziennik iracki "Al-Sabah".

Z ulic Sztokholmu wycofano polskie autobusy


Wyprodukowane w Polsce autobusy Solaris Urbino zostały wycofane z taboru komunikacji miejskiej w Sztokholmie. Na decyzję miał wpływ silny w Szwecji związek zawodowy, według którego polskie pojazdy "mają wiele wad" i "są niewygodne dla kierowców".

Analitycy: Gospodarkę Wielkiej Brytanii czeka dekada bólu


Przez następne dziesięć lat Wielka Brytania będzie musiała się zmagać z wielkimi problemami ekonomicznymi - przewiduje grupa analityków z Ernst & Young. Brytyjczycy będą musieli się mocno postarać, żeby podbić PKB do poziomu 1 proc. i zmierzyć się z problemem niebotycznych pożyczek rządu. Tamtejsza gospodarka znacznie bardziej niż do tej pory będzie też zależna od handlu z Azją.