KGHM. Porozumienie w sprawie zgazowania węgla


KGHM podpisał memorandum w sprawie współpracy z chińskim partnerem w sprawie zgazowania węgla - podała spółka w komunikacie.

Od 15 do 30 mld dol. - takie gospodarcze straty mogło spowodować sobotnie trzęsienie ziemi w Chile, szacuje amerykańska firma Eqecat, zajmująca się modelami ryzyka Negocjacje polskiego rządu z Komisją Europejską ws. przemysłowych emisji CO2 na lata 2008-12 są na finiszu i w przyszłym tygodniu powinny być uzgodnione limity emisji dla polskich firm - zapowiedziały w środę polskie źródła dyplomatyczne w Brukseli. Premier Donald Tusk spotyka się dziś z przedstawicielami organizacji charytatywnych, które zwróciły się do niego z apelem o zniesienie opodatkowania charytatywnych SMS-ów z VAT.Po 2014 roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo może mieć zupełnie inny problem niż obecnie. Do niedawna spółka rozwiązywała problem niedoboru gazu, a być może będzie musiała sobie radzić z jego nadmiarem – czytamy w „Pulsie Biznesu”. Wybór inwestorów instytucjonalnych, do których skierowano zaproszenia do składania zapisów się na akcje PGE oferowane w ofercie publicznej, został dokonany przez PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. po konsultacjach i w porozumieniu z menedżerami oferty, tj. UniCredit CAIB Poland oraz Goldman Sachs - napisała spółka w oświadczeniu. Wskaźnik Rynku Pracy informujący o trendach na rynku pozostał w lutym na stabilnym poziomie - podał instytut BIEC.

W ciągu najbliższych 2 - 3 lat marże Central European Distribution Corporation (CEDC) będą wciąż rosły - zapowiada w rozmowie z "Parkietem" Wiliam Carey, szef spółki produkującej alkohole.

Zarządzanie procesowe jest w obecnych czasach niezbędnym warunkiem szybkiego rozwoju i gwarantem poprawienia jakości oferowanych usług. Modelowanie procesów zachodzących w firmie, dokumentowanie ich przebiegu, analizowanie i ... Eksport w końcu przestał spadać. W listopadzie sprzedaliśmy zagranicę towary za 9,1 mld euro

Wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik powiedział w czwartek w Sejmie, że jeżeli polscy udziałowcy mieliby pozbyć się udziałów operatora sieci telefonii komórkowej Polkomtel, powinni to zrobić razem. Start Daniela Kamieńskiego i Wojciecha Perka w 8 Rajdzie Mazowieckim w barwach DPD Polska zaowocowała wielkim sukcesem - zwycięstwem w klasie N3, grupie N i 3 ... \\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" Wielka Brytania słono płaci za wojnę w Iraku. Jak poinformował dziennik \\\\\\\\\\\\\\\"The Independent\\\\\\\\\\\\\\\", brytyjski rząd wypłacił 8,3 milionów funtów obywatelom Iraku, którzy ucierpieli przez działania brytyjskiej armii podczas wojny w tym kraju.Indeks Ifo, obrazujący nastroje wśród przedsiębiorców niemieckich, wzrósł w październiku do 91,9 pkt z 91,3 pkt w poprzednim miesiącu - podano w piątek w komunikacie. Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie. Maroko poinformowało o wszczęciu z dniem 10 sierpnia 2009 r. postępowania ochronnego przed nadmiernym importem m.inn. z UE polichlorku winylu (polyvinyl chloride PVC).

Grad: 600 mln zł z dywidend spółek SP




Wykaz Dyrektyw Nowego Podejścia wymagających oznakowania CE


Wykaz organizacji z certyfikatem WSK wydanym przez PCBC S.A. - uaktualniany zgodnie z informacją uzyskaną od PCBC SA i poszczególnych firm.

MF zgłosi do środy Pruskiego na szefa Bankowego Funduszu Gwarancyjnego


Ministerstwo Finansów zamierza do środy zgłosić kandydaturę byłego prezesa PKO BP Jerzego Pruskiego na szefa Bankowego Funduszu Gwarancyjnego - powiedziała we wtorek PAP rzecznik resortu Magdalena Kobos. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie rada funduszu.

W sieci taniej. Można zaoszczędzić nawet 40 proc.?


\"The Hurt Locker\" w reżyserii Kathryn Bigelow triumfował poniedziałek dwa trofea podczas Gotham Idependent Film Awards.

Dialog wprowadzi własną markę telefonii komórkowej


PKP SA kończą montaż systemu monitoringu wideo na 19 dworcach kolejowych w całej Polsce - poinformował w czwartek rzecznik spółki Michał Wrzosek. Wartość inwestycji to 2,5 mln zł. Spółka zapowiada, że na dworcach będzie bezpieczniej.

Handel akcjami w sieci pod lupą Komisji Nadzoru Finansowego


Komisja Nadzoru Finansowego zajmie się sprawą sprzedaży akcji Energi na Allegro - dowiedział się "Parkiet". Jak donosi gazeta w internecie można kupić papiery wartościowe wielu innych firm.

Sprzedaż detaliczna wyhamowuje. We wrześniu wzrost o 2,5 proc.


Ponieważ pracy jest coraz mniej, a podwyżki pensji zjada inflacja, Polacy zaczynają ograniczać zakupy. Potwierdzają to najnowsze dane GUS - tempo wzrostu sprzedaży detalicznej radykalnie spadło

Okres wypowiedzenia dłuższy niż przewidują przepisy?


Przyjrzyjmy się następującej sytuacji: szeregi firmy zasilił pracownik, na którego pozyskaniu bardzo zależało szefowi . Chodziło przede wszystkim o wysokie kompetencje i duże doświadczenie zawodowe, którym legitymował się świeżo zatrudniony. Pracodawca chciał sformułować korzystną umowę o pracę, dlatego też w treści dokumentu przewidziano, iż do rozwiązania stosunku pracy z inicjatywy firmy może dojść za 8-miesięcznym wypowiedzeniem. Czy tego typu zapis pozostaje w zgodzie z przepisami prawa pracy?

Nie zapalaj … świeczek, przy kolacji


Czy wiesz, że… naukowcy uważają, że palenie świeczek może wpływać na ryzyko raka Kolacje przy świecach są romantyczne, ale gdy robi się je zbyt często mogą szkodzić ...

Bomba pod gazociągiem Tbilisi-Mozdok


Jak podała Informacyjna Agencja Radiowa, gruzińskie media poinformowały o podłożeniu bomby pod gazociągiem „Tbilisi-Mozdok".

CEZ i Vattenfall nie złożyły oferty wstępnej na Eneę


Vattenfall nie złożył oferty na zakup od Skarbu Państwa 67,05 proc. Enei. Kupnem Enei nie jest też zainteresowany CEZ

Związkowcy z Enei odrzucili strategię korporacyjną grupy na lata 2009-2015


Kolegium związków zawodowych Enei odrzuciło w całości proponowaną przez zarząd spółki „Strategię Korporacyjną Grupy Kapitałowej Enea na lata 2009-2015 z perspektywą do 2020 roku”.

Energa i ESB International wybudują elektrownię gazową o mocy 800 MW


Grupa Energa podpisała z irlandzką spółką ESB International umowę konsorcjum, która przewiduje budowę elektrowni gazowej o mocy 800 MW - podała Energa w komunikacie prasowym. Elektrownia ma powstać na terenie Polski północnej do 2015 roku. Szacowane nakłady inwestycyjne wyniosą ok. 4 mld zł.

Kwaśne aż gębę wykręca


Czy wiesz, że… Ocet ma w Europie długą tradycję – nie tylko kulinarną, ale i językową, o czym przekonamy się kosztując idiomatycznego dania tygodnia przygotowanego przez redakcję ...

W Poznaniu trwa manifestacja w obronie zakładów Cegielskiego


Kiedyś mi się wydawało, że tylko fajni ludzie mogą podróżować - powiedziała nam znana podróżniczka i dziennikarka, Beata Pawlikowska.

Goldman Sachs majstrował przy sondzie o podatku Robin Hooda?


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Nepentes miał 4,73 mln zł zysku netto w III kw. 2009 r., wzrost o 6,1% r/r


Już od dłuższego czasu zaczynam mieć poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu brak znaku równości między moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej.

PZU rozgląda się za białoruskimi ubezpieczycielami. Chce zdobyć Białoruś?


Polski ubezpieczyciel jest zainteresowany zakupem akcji Biełgosstrach, największej firmy ubezpieczeniowej na Białorusi

SPEC planuje inwestycje


Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej chce w ciągu najbliższych pięciu lata zrealizować projekty inwestycyjne zmierzające do obniżenia strat ciepła oraz ograniczenia emisji dwutlenku węgla o prawie 75 tys. ton rocznie.

GPW była słaba w poniedziałek pomimo sprzyjającego otoczenia


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Dokładnie rok temu amerykański gigant finansowy, bank inwestycyjny Lehman Brothers zwrócił się do sądu o ochronę przed wierzycielami. Czegoś takiego nawet dzień wcześniej najwięksi czarnowidze nie byli w stanie sobie wyobrazić. Ale była to tylko pierwsza, niewielka fala poprzedzająca właściwe tsunami. Kataklizm, który się zdarzył w następnych miesiącach, przeszedł już wszelkie wyobrażenia. Zaczął się kryzys finansowy.